Спецпроєкти

Віртуальні примірочні і домашні капці замість підборів. Як пандемія змінила модну індустрію?


Рітейлери під час пандемії  роблять ставку на онлайн-продажі. Ті, хто поки не налагодив систему доставок і не створив онлайн-магазини, скаржаться на уряди і карантинні обмеження. Зрозуміло наразі те, що covid-19 змінить модну індустрію, тож bit.ua розповідає, як ми купуватимемо одяг та взуття в найближчому майбутньому.

Якщо припустити, що пандемія та локдауни триватимуть ще довго, вибір, куди «вигуляти» нові речі залишається не дуже великим. А отже, найважливішим пунктом у виборі одягу стає зручність.

За даними Бюро перепису населення США, на початку пандемії у американці майже перестали купувати одяг. Продажі масмаркету і модних будинків впали  на 90%. Таке стрімке падіння попиту загрожувало банкрутством відомих роздрібних торговців. До всього ще й додалися перебої у поставках товарів з-за кордону.

Зручні домашні аутфіти замість підборів і костюмів

Марія Бєкоєва, власниця українського онлайн-магазину верхнього одягу Lookhunter, розповідає – на початку пандемії довелося скоротити частину штату, а кількість замовлень через сайт Etsy – основну платформу її бізнесу – скоротилася на три чверті.

«Кількість авіарейсів суттєво зменшилась, особливо це стосується Європи, з Америкою простіше. Це було навесні, тепер Укрпошта наймає вантажні літаки і заповнює їх замовленнями. Наразі доставка замовлення в США зазвичай на рівні тих термінів, які були до епідемії коронавірусу. А от у Францію чи Швейцарію посилка досі йде невизначений термін», – каже Марія. 

Також підприємниця зазначає, що попит її клієнтів змінився: замість яскравих шуб з екохутра вони обирають комфортні товари для дому.

«Нас усе частіше просять відшити хутрові подушки чи халати, декор для дому. Очевидно, що покупці – а серед наших клієнтів переважна більшість є американцями – відчувають певну обмеженість у фінансах. Нас іноді просять розбити суму замовлення на кілька частин», – ділиться Марія.

Ведучий подкасту про моду «Throwing Fits» Лоуренс Шлоссман в інтерв’ю The Guardian зізнався: попри любов до моди, під час локдауну шорти Patagonia та сандалі Birkenstock – єдині речі, які були постійними, коли все навколо розвалювалося на очах.

Домашні та зручні речі – спортивні штани, піжами і домашні капці – символи локдауну і дистанційної роботи через Zoom.

Luxury-сегмент ринку

Британсько-португальська онлайн-платформа luxury-товарів Farfetch зафіксувала зростання продажів на 90% за другий квартал 2020 року. Це має парадоксальний вигляд на тлі того, що офлайн-магазини люкс-сегменту бідкаються через зниження продажів. Цьому є пояснення: наприклад, туристи з Китаю були постійними гостями розкішних магазинів у Нью-Йорку, Лондоні та Парижі.

Саме люксовим маркам доведеться шукати шляхи повернення в офлайн і якнайшвидшого відновлення потоку клієнтів, адже для споживачів дорогих товарів передусім важливий сервіс та індивідуальний підхід.

Сигнали про труднощі в люкс-сегменті з’являлися давно: чого варте лише знищення культових нерозпроданих тренчів маркою Burberry на суму понад 32 млн євро. Під час пандемії про банкрутство заявили одразу два гіганти в секторі: Neiman Marcus и J. C. Penney. А статки Бернара Арно, голови холдингу LVMH, у березні 2020 року зменшилися майже на 30 мільярдів доларів.

Технології і шопінг

Серед найяскравіших трендів пандемії Covid-19 – розвиток усвідомленого споживання. Головна редакторка американського Vogue Анна Вінтур в інтерв’ю CNBC у травні цього року зазначила, що дизайнери і виробники повинні активніше впроваджувати екологічне виробництво. І саме це в майбутньому може стати порятунком для модної індустрії.

Ще один зручний тренд – усе частіше продавці та виробники дбають про те, як зробити онлайн-шопінг максимально зручним. Поки що через неправильно підібраний розмір до магазинів повертають 52% одягу – і дуже часто ці речі потрапляють на сміттєзвалище.

2019 року Gucci запустив мобільний застосунок для комфортного шопінгу. Завдяки функції «Онлайн-примірочна» можна віртуально підібрати одяг чи взуття. Цей тренд підхопили інші модні будинки і бренди масмаркету. Серед українських онлайн-крамниць такі 3D-примірочні використовує, наприклад, Lamoda.

Анна Вінтур, а з нею й інші експерти переконані, що індустрія моди – більше, ніж просто одяг та взуття, це стиль життя і культура. А значить, вони нікуди не зникнуть і знайдуть шляхи подолати кризу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь