Спецпроєкти

Бережемо вас від помилок: планування кухні


Кухня – чи не найпопулярніше місце в квартирі. Ця зона вже давно не обмежується приготуванням їжі. На кухні ми спілкуємося, приймаємо гостей, влаштовуємо сімейні вечори, вчимо уроки з дітьми чи працюємо. Ця кімната повинна поєднувати функціональність та естетику, місткість та легкість у догляді, зручність та практичність. 

Навряд чи комусь захочеться щоразу чіплятися за ручки шаф, протискатися між стіною та столом або постійно відчищати бруд над плитою. Тому ремонт кухні краще довірити професіоналам. Однак якщо ви все-таки вирішили зайнятися ремонтом самостійно, варто подумати про всі особливості планування простору. Більше про це розповідає Вікторія Файнблат

Вікторія Файнблат

Архітекторка, дизайнерка інтер’єрів та власниця однойменного дизайн-бюро. Має за плечима 15 років досвіду та понад 160 реалізованих проєктів.

«Кухня – чи не найскладніший простір для планування квартири. Завдання кожного дизайнера в цій зоні – зробити її і стильною і зручною в користуванні. Помилка навіть у сантиметр може зіпсувати весь дизайн», – зазначає Вікторія.

 

Неправильне зонування

По-перше, необхідно правильно розставити техніку. У вас ніколи не повинні стояти поряд холодильник та плита, адже холодильник може згоріти від перегріву. Холодильник, плита та мийка повинні стояти у формі трикутника.

Відстань між плитою та мийкою має бути не менше ніж 60 сантиметрів. Місця зберігання чайника, мікрохвильовки, кавоварки та іншої побутової техніки потрібно продумувати заздалегідь. Це вбереже вас від ситуації, коли вся техніка накопичується в одному місці та загороджує простір кухні. Під час зонування обов’язково враховуйте площу робочих поверхонь.

 

Неправильно підібране освітлення

Дуже часто в ремонті не звертають увагу на освітлення. Наприклад, деякі вважають, що над мийкою потрібне додаткове світло, а над витяжкою – ні. У спробах зекономити беруть звичайні лампи холодного денного світла, з якими незручно працювати.

«Я завжди рекомендую використовувати лампи нейтрального освітлення для кухонної поверхні. Окрім того, ви не повинні забувати про точкове освітлення. Зона барної стійки, столу, острова завжди освітлюється окремо. Це можуть бути плафон, світлий абажур або точкові світильники, – пояснює Вікторія. – Ніколи не використовуйте на кухні джерела з різним світлом. Не можна змішувати нейтральний з холодним або теплим – буде негарний ефект, це не зручно для користування та шкідливо для вашого зору».

Недостатня кількість та неправильне розміщення розеток

Просто уявіть, скільки техніки ви використовуєте на кухні: холодильник, посудомийна машина, кавоварка, мікрохвильова піч. Вікторія рекомендує купувати техніку на етапі дизайн-проєкту і розробляти схему розеток, заважаючи на те, скільки буде техніки і де вона стоятиме. Крім того, потрібно завжди мати декілька розеток для додаткових приладів на випадок, якщо на вашій кухні з’являться нові девайси. Варто наперед продумати і місце, де ви їх встановите.

Неправильне розміщення кухонних гаджетів

Техніка, яку ми використовуємо, може бути вбудована або ні. Що стосується першої, всі розміри, висоти, підведення води, розетки, силові кабелі та багато інших технічних параметрів потрібно виводити не просто заздалегідь, а під конкретну техніку. Як правило, на етапі вибору та замовлення ви отримуєте техпаспорт, у якому вказані всі нюанси підключення того чи того пристрою. Крім того, потрібно мати розетки для підключення так званих мобільних гаджетів: соковижималок, міксерів, тостерів, чайників та всього, що не вбудовано. Якщо якоюсь технікою ви користуєтеся не часто, її можна зберігати в шафі. Техніка щоденного використання повинна стояти в паркувальних гаражах – спеціально відведених місцях для побутової техніки.

Непрактичний матеріал стільниці

Є безліч матеріалів для стільниці. Перше, що вам потрібно зробити, – оцінити характеристики, якість та ціну кожного з них. Вивчіть все, щоб адекватно зробити свій вибір. Окрім матеріалу стільниці, важливий і її колір. 

«Я не рекомендую використовувати чорні або коричневі графітові поверхні. Згодом на них видно всі потертості та забруднення, а царапини – біліють. Краще зверніть увагу на білі, кремові чи світло-коричневі стільниці», – пояснює Вікторія.

Паперові шпалери над робочою поверхнею

Це друге після стільниці вразливе місце на кухні. Поступово  від жиру та вологи паперові шпалери псуються. Щоб цього уникнути, закривайте їх склом. Однак не забувайте, що мити його доведеться набагато частіше. Найпрактичніше – обрати керамічну плитку, мозаїку, штучний камінь, мармур. 

Непрактичне покриття підлоги

Усе ж таки кухня – це місце, де на підлогу може впасти якась страва, розбитися яйце, розлитися вино чи кава. Тому дерево, ламінат або ковролін – покриття, які сюди категорично не підходять. 

Вікторія рекомендує використовувати для підлоги керамограніт – плитку чи мармур. І в жодному разі не варто застилати всю кухню теплою підлогою, адже так ризикуєте зіпсувати кухонні меблі.

Виступні або фігурні ручки кухонних меблів

Швидко переміщуючись по кухні, ними можна легко травмуватися, тому обирайте негроміздкі ручки в мінімалістичному стилі. 

Хвилинна слабкість під час вибору меблів

«Іноді нас привертає незвичайний дизайн кухонних меблів, їхній колір або матеріал. На кухні, як правило, це недоречно. Обираючи кухонні меблі, варто передусім зважено продумати дизайн та розміщення шухляд. Матеріали, з якої виготовлена кухня, повинні бути зручними у використанні та легко митися», – попереджає дизайнерка.

До того ж вона радить звернути увагу на висоту меблів. Якщо вам здається, що високі меблі ні до чого, не спішіть з висновками. Полиці, як високо вони б не були, гарантують додатковий простір для ваших речей.

«Зробили заміри один раз»

Ніколи не робіть заміри один раз. Уявіть, якщо ваші меблі приїдуть неправильного розміру. Наприклад, ви замовляли кухню, коли чорнова обробка ще не була зроблена, але до її приїзду будівельники вже вирівняли стіни. Різниця 0,5 см може зіпсувати вам весь дизайн. Щоб цього уникнути, потрібно завжди заміряти декілька разів, особливо перед відправкою меблів на виробництво.

Незалежно від кімнати, у якій планується ремонт, варто пам’ятати стару добру приказку «Сім разів відміряй, один – відріж». Тож іноді варто витратити трішки більше часу та коштів на ремонт, щоб по його завершенню все було саме так, як ви уявляли. 

Бажаємо вам легкого ремонту та нагадуємо, що завжди варто радитися з фахівцями.

Дизайн-бюро Вікторії Файнблат

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь