Спецпроєкти

Прототип космічного корабля від SpaceX розбився за 6 хвилин після запуску


Перший прототип міжпланетного багаторазового космічного корабля SpaceX Starship SN8 розбився при посадці в центрі стартового поля. Він мав здійснити «стрибок» на 12,5 кілометрів.

Трансляцію запуску вели на офіційному сайті компанії.

Starship SN8 запускали з пускового комплексу в містечку Бока Чика, штат Техас. Він розбився в центрі майданчика для посадок 10 грудня о 00:51:42 за Києвом. Прототип набрав висоту 12,5 кілометрів і повернувся на землю за 6 хвилин 42 секунди після старту.

Проте загалом в компанії вважають запуск успішним.

«Успішний підйом, перемикання на верхні баки і точне управління закрилками до точки приземлення! Ми отримали всі необхідні дані! Вітаємо команду SpaceX, чорт забирай! Марс, ми йдемо! Спасибі, Південний Техас за підтримку! Це ворота на Марс», – прокоментував Ілон Маск.

Він заявив, що посадка була невдалою через низький тиск палива з малого бака в носі корабля. Через це швидкість приземлення була занадто великою.

Тестову модель багаторазового міжпланетного корабля Starship вперше запустили на значну висоту, щоб перевірити її аеродинаміку та змогу здійснювати керовану вертикальну посадку в задану точку.

На замовлення SpaceX за запуском мав спостерігати літак NASA WB57, який займається аерофотозйомками, але за лічені хвилини до зльоту він зламався.

Раніше ми розпвідали, що засновник SpaceX і гендиректор Tesla Inc Ілон Маск на своїй сторінці у Twitter зацінив українські двигуни. Він сказав, що «доволі довго дивився на українські двигуни, і вони якісні».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь