Спецпроєкти

«Коли ви запалюєте цигарку від свічки – десь сумує один моряк». Чому ми віримо у забобони та які серед них найдивніші

Більшість забобонів виникали протягом багатьох століть. Забобони зумовлені історичними подіями та регіональними віруваннями, а ще – місцями проживання та природними умовами. Саме тому в різних народів і різні байки.

Сьогодні розповідаємо про дивні забобони та причини їх виникнення.

Мексика

Згідно з однією мексиканською забобоною, дзеркала навпроти один одного створюють портал для диявола. Через таку комбінацію нечиста сила пробирається всередину дзеркал та в будь-який момент може вийти в реальний світ.

Забобонні люди в Мексиці побоюються і великої чорної молі (Ascalapha Odorata). Вони вважають, що цього нічного метелика необхідно одразу ж вимітати з будинку − інакше хтось скоро помре.

Мексиканці також позбуваються страху за допомогою солодкого хліба та додають спеції до страви у вигляді хреста.

Зімбабве

У Зімбабве люди вірять в існування русалок. Якщо людину викраде ця водяна істота та хтось серед близьких зронить бодай сльозинку − русалка ніколи не поверне людину. 

У країні також існує заборона на весілля у листопаді, адже вона приносить невдачу у сімейне життя та здоров’я молодят.

Афганістан

В Афганістані люди не дозволяють мітлі торкатися ніг, адже ця подія спричиняє смерть одного з батьків. А ще хлопчики не жують жуйку, адже їхня борода стане нерівною.

Є й інші дивні забобони: наприклад, вважається, якщо людина малює лінії на землі − незабаром потоне в боргах. А от якщо на чашці плаває лист зеленого чаю, то скоро прийдуть гості.


Філіппіни

Філіппіни − країна, яка пережила чимало тропічних штормів. Тут існує повір’я, що червоний колір привертає блискавки під час грози. А от гра з кішкою в цей час взагалі спричиняє шторм.

Також у країні не можна відразу йти додому після похорон. Забобонні люди вважають, що на церемонії присутній злий дух. Щоб його позбутися, необхідно перед поверненням заскочити в кафе, ресторан або ТЦ.

Потім, перш ніж заходити в будинок, потрібно ще передягнутися на вулиці − щоб не впустити нечисту силу. Тагальською мовою цю практику називають «пагпаг», що означає «струсити».

Індія

Якщо ви опинилися в Індії під час сонячного затемнення − залишайтеся вдома. Віра в те, що сонячні промені стають токсичними під час затемнення, надзвичайно поширена у країні.

У цей період суворо заборонено поклонятися богам або торкатися до них. Люди зачиняють двері храмів та опісля миють своїх ідолів водою з Ганги для очищення.

Ба більше, під час затемнення заборонені також спати, готувати їжу, ходити в туалет, займатися сексом та фарбуватися.

Туреччина

У Туреччині люди вважають, що стук по дереву здатний захистити їх від всіх нещасть. А от підстригати нігті вночі тут є небезпечним заняттям, що призводить до невдачі.

Ще однією забобоною є перевернуті капці, які свідчать про смерть людини в будинку.

Німеччина

У Німеччині не можна вітати людину з днем народження раніше справжньої дати.
Це переконання пояснюють тим, що демони можуть почути добрі побажання і робити все наперекір.

Якщо ви курите та зібралися до Німеччини, то ніколи не запалюйте цигарку від свічки. Це марновірство навіть має назву «Der Seemann, die Zigarette und die Kerze». Легенда свідчить, що щоразу, коли хтось запалює сигарету свічкою, вмирає один моряк. Це пов’язано з тим часом, коли моряки продавали сірники на суші та заробляли на цьому гроші. Відмова від сірника позбавляла моряків заробітку.

Якщо ж таки обставини склалися так, що ви змушені запалювати цигарку від свічки, то обов’язково тричі постукайте по дерев’яному столу.


Великобританія

У Великобританії багато господинь вважають, що їжа зіпсується, якщо її перемішувати в напрямку, протилежному руху сонця.

В одному графстві країни яйце з подвійним жовтком сприймалося із занепокоєнням, оскільки передбачало швидке весілля через вагітність.

Ще однією цікавою забобоною є страх людей ходити під сходами. У середні віки люди вірили, що сходи нагадувалють шибеницю, де зазвичай вішали засуджених до смерти. Отже, якщо людина проходить під сходами, то вона також помре на шибениці.


Хоча деякі із цих забон можуть здаватися ірраціональними, психолог Стюарт Вайз відзначає:

«Багато досліджень намагаються пояснити, чому люди у 21 сторіччі все ще вірять у такі абсурдні речі. 

Насправді це відбувається не тому, що вони забобонні, а тому що їм необхідні ритуали.  Такі речі знижуть стрес та поліпшують продуктивність. Справжньої магії немає, але виконання ритуальної послідовности значно спрощує життя та діє заспокійливо». 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎