Спецпроєкти

Кібербезпека та хмарні сховища: які тренди будуть популярними в держтеку наступного року


Bit.ua – про важливі технологічні тренди-2021 у держтеку.

Чому державному сектору важливо впроваджувати штучний інтелект та піклуватися про кібербезпеку й цифрову грамотність громадян – читайте у нашому матеріалі.

Штучний інтелект

Згідно зі статистикою Deloitte, використання технології штучного інтелекту в урядовому просторі звільнює до 1,2 млрд робочих годин та  заощаджує $41,1 млрд у рік.

У роботі правоохоронних органів ШІ є чудовим інструментом для боротьби зі злочинністю. Він дозволяє:

 • виявляти в натовпі злочинців за допомогою технології розпізнавання обличчя;
 • покращити навички поліцейських за допомогою інтерактивних кімнат;
 • автоматизувати звітність та звільнити час поліцейських для пріоритетних завдань.

Симулятори використовують не тільки в поліції, цей метод навчання підходить і для медиків, авіадиспетчерів та пожежних.

Велика кількість організацій завдяки технологіям позбавляються бюрократії та переходять на електронний документообіг. Сортувати, підписувати та надсилати документи тепер можна набагато швидше й легше. А співробітники витрачають зекономлений час на вирішення творчих завдань та особистісний розвиток.

Насправді будь-яку роботу, засновану на стандартних правилах, можуть виконувати робототехніка та штучний інтелект. Тому для клієнтського обслуговування організації впроваджують чат-боти та віртуальних консультантів, які працюють за прописаним алгоритмом. Ця технологія потребує набагато меншого бюджету, ніж зарплати профільним співробітникам.

Кібербезпека

Віддалена робота та модернізація ІТ-інфраструктури держави вимагають удосконалення кібербезпеки та захисту конфіденційних матеріалів.

Стратегії кіберзлочинців стають дедалі витонченішими, а державні службовці, які працюють вдома, – вразливішими до загроз витоку інформації. Наприклад, від початку пандемії 88% британських організацій зазнали кібератак.

Згідно з дослідженням, щороку у світі збитки від кіберзлочинности становлять $6 трлн. До цієї суми належать:

 • пошкодження та знищення даних;
 • відновлення та видалення зламаних систем;
 • крадіжки грошового та інтелектуального майна;
 • криміналістичні розслідування;
 • крадіжка персональних та фінансових даних;
 • шахрайство;
 • порушення нормального ведення бізнесу після нападу;
 • шкода репутації організації.

Оскільки кіберзагрози стає більше – зростає і попит на кваліфікованих спеціалістів у цій галузі. Дослідження Центру кібербезпеки та освіти передбачає, що до 2022 року кількість таких працівників збільшиться до 1,8 млн.

Організації шукають нові способи захисту даних та системи від порушень та зловмисної діяльности. Важливими інструментами в боротьбі з кібератаками є ШІ та хмарні сховища.

Хмарні платформи

Хмарні сховища захищають систему від робочих навантажень та зберігають конфідеційні дані поза робочими серверами.

Цьогорічний різкий перехід до роботи вдома вимагав модернізувати доступ співробітників до серверів. Тепер компанії оцифровувують внутрішні процеси та дають можливість працювати людям з програмами та документами з власного будинку.

Оновлення застарілих ІТ-систем та впровадження хмарних сервісів будуть важливим кроком до технологічних трансформацій у 2021-му. Завдяки цифровій інфраструктурі можна буде розміщувати велику кількість даних на державній, приватній або гібридній хмарній платформі.

Цифрова усвідомленість

Технологічні трансформації в державному секторі спонукають  до розвитку цифрової усвідомлености громадян. Люди звикли до смартфонів, планшетів та комп’ютерів, проте не звикли отримувати державні послуги в мережі.

Деякі державні програми вже дозволяють своїм співробтіникам взаємодіяти, співпрацювати в проєктах та брати участь у заходах з професійного розвитку на національному та європейському рівнях.

Важливими напрямком у формуванні цифрової грамотности людей є й освітні проєкти. У деяких країнах школи викладають «Освіту цифрового громадянина». Програми заохочують молодих людей розвивати свої знання, інтелектуальні та творчі здібності, а також усвідомлювати правові наслідки  своєї діяльности в мережі.

Технології продовжуватимуть трансформувати державний сектор у 2021 році. Урядові установи у всьому світі впроваджують нові програми, створюють цифрові стратегії та працюють над захистом  конфіденційних даних від кіберзагроз.

Чи зможуть українські урядовці дотримуватись світових цифрових стандартів? Дивиться наше відео з рубрики “Питомий запит” про смарт-можливості мобільного застосунка Дія.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь