Спецпроєкти

Новорічне тепло для тих, на кого чекають вдома: як написати листа політв’язню


Центр громадянських свобод спільно з Euromaidan Press розпочинає традиційний Зимовий маратон листів для в’язнів Кремля 2021, щоб подарувати їм трохи тепла напередодні Різдва та Нового року. 

Зимові свята в неволі зустрічатимуть щонайменше 102 громадяни України за ґратами в Росії та окупованому Криму і понад 200 українців у підвалах окупованого Донбасу. Серед них правозахисник Емір-Усеїн Куку, координатор «Кримської солідарности» Сервер Мустафаєв, громадянські журналісти Марлен Асанов і Ремзі Бекіров, ювелір Віктор Шур, журналіст Дмитро Штибліков, військовослужбовці Юрій Гордійчук і Павло Корсун, музейна співробітниця Олена Пех, музикант Валерій Матюшенко та багато інших.

Протягом грудня-січня організатори публікуватимуть слова політв’язнів Кремля, їхніх рідних і відомих небайдужих українців, серед яких Мирослава Барчук, Павло Казарін, Ахтем Сеітаблаєв, Юрій Макаров, Олег Сенцов та інші про те, наскільки важливі листи. Бо листи з волі – це ковток свободи, зв’язок із зовнішнім світом та величезна моральна підтримка. Листи нагадують бранцям, що про них не забувають, що за їхнє звільнення борються, що їх чекають на волі.

Повні інструкції для написання листів та адреси в’язниць тут.

Щоб пройти тюремну цензуру в Росії та окупованому Криму слід дотримуватися простих правил:

  • писати російською мовою;
  • дотримуватися політичної нейтральности;
  • вказувати на конверті рік народження, повне ім’я, по батькові та прізвище адресата;
  • вкласти у конверт чисті аркуші паперу, російську марку (якщо є) та конверт, якщо ви сподіваєтеся на відповідь.

Якщо ви вирішили написати листа людині в окупованому Донбасі, прохання ставити адресу Центру громадянських свобод: 01024 Київ, Басейна 9-Г, оф.25. Щонайменше ці листи отримають рідні полонених, якщо жодної можливости передати адресатам у правозахисників не буде.

Подаруйте тепло зимових свят! Напишіть листа тим, кого чекають вдома!

Організатори закликають зробити фото листа або селфі з підписаною листівкою, опублікувати в соцмережах із хештегами #ЗимовийМарафон #WinterMarathon #LetMyPeopleGo #PrisonersVoice та запросити друзів долучитися.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь