Спецпроєкти

5 фактів про 3D-друк, що вражають


Створення протезів і навіть людських органів, значне здешевлення виробництва, можливість будувати будинки і найлегші деталі для ракет – ці можливості 3D-друку все активніше розвиваються. Україна в цій технології не пасе задніх – наприклад, у Дніпрі за допомогою тривимірного друку створюються деталі для ракет Ілона Маска.

bit.ua зібрав для вас цікаві факти про 3D-принтер, які ви могли не знати.

3D-друк старіший, ніж ми думаємо. Перші експерименти та молодші брати 3D-друку і патенти на них з’явилися ще у 80-х роках. У 2000-х з’явилася технологія моделювання плавленого осаду FMD – фактично це теж спосіб створення деталей, речей та іншого за допомогою формування копій моделі.

3D-принтер – французький винахід. Жан-Клод Андре, Ален ле Мето та Олів’є де Вітте зареєстрували перший патент на цю технологію ще у 1984 році. Однак історики часто вважають першопрохідцем американця Чарльза Халла.

Матеріалів для 3d-друку набагато більше, ніж ви думаєте. Наразі у тривимірному друці активно використовують пластик, смолу, метали. Проте насправді можливих матеріалів значно більше – це дерево, їжа, рідини, кераміка.

Кіновиробництво – одна з тих галузей, яка почала раніше за всіх використовувати тривимірний друк. Його використовують для роботи над конструкціями монстрів і космічних героїв або ж для виготовлення реквізиту. Можливо, ви цього не знаєте, але костюм Залізної Людини надрукований у 3D, а штурмовики у «Зоряних війнах» також мають деякі надруковані деталі.

4D-друк уже зовсім скоро стане реальністю. Так, ви все правильно прочитали. Що таке 4D-друк і чим він відрізняється від 3D? 4D-друк ще називають 3D-друком, що згодом трансформується. У ньому додається четвертий вимір – час. Великим проривом 4D-друку є його здатність змінювати форму потім.

Більше про 3D-принтер – у «Питомому запиті від і bit.ua».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐