Спецпроєкти

І в полі, і в місті: в Україні покращать якість мобільного зв’язку


МОЗ видав Наказ «Про затвердження Зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань», що дозволить збільшити радіус випромінювання. 

Про це повідомляє Мінцифра.

Це вплине на якість мобільного зв’язку та інтернету. 

Що це означає?

Процес консультації з підвищення електромагнітного випромінювання тривав рік. Мінцифра взяла за мету до 2024 року забезпечити доступ до швидкісного інтернету 95% населення.

За наказом МОЗ потужність випромінювання зросла з 10 мкВт/см2 до 100 мкВТ/см2. 

Підвищені норми дозволять:

  • збільшити потужність станцій, що покращить рівень сигналу на території, де вже є покриття;
  • збільшить радіус дії БС, що розширить покриття;
  • додати на локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв’язку і дозволить застосовувати нові технології.

«Нинішні норми все ще далекі від тих, що є у більшості країн Європи чи Америки, однак процес консультацій з їхнього підвищення тривав майже рік. Сподіваюся, що за три роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами», – зазначив заступник Мінцифри з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Випромінювання базових станцій є безпечним для здоров’я. Щоб переконатися в цьому, Мінцифра разом з Українським державним центром радіочастот провела власне дослідження.

Раніше ми розповідали, що Мінцифра запускає програму, яка допоможе бізнесу захищати персональні дані. Вони розробили інструмент Toolkit, який перевірятиме рівень захисту персональних даних.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь