І в полі, і в місті: в Україні покращать якість мобільного зв’язку
МОЗ видав Наказ «Про затвердження Зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань», що дозволить збільшити радіус випромінювання.
Про це повідомляє Мінцифра.
Це вплине на якість мобільного зв’язку та інтернету.
Що це означає?
Процес консультації з підвищення електромагнітного випромінювання тривав рік. Мінцифра взяла за мету до 2024 року забезпечити доступ до швидкісного інтернету 95% населення.
За наказом МОЗ потужність випромінювання зросла з 10 мкВт/см2 до 100 мкВТ/см2.
Підвищені норми дозволять:
- збільшити потужність станцій, що покращить рівень сигналу на території, де вже є покриття;
- збільшить радіус дії БС, що розширить покриття;
- додати на локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв’язку і дозволить застосовувати нові технології.
«Нинішні норми все ще далекі від тих, що є у більшості країн Європи чи Америки, однак процес консультацій з їхнього підвищення тривав майже рік. Сподіваюся, що за три роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами», – зазначив заступник Мінцифри з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.
Випромінювання базових станцій є безпечним для здоров’я. Щоб переконатися в цьому, Мінцифра разом з Українським державним центром радіочастот провела власне дослідження.
Раніше ми розповідали, що Мінцифра запускає програму, яка допоможе бізнесу захищати персональні дані. Вони розробили інструмент Toolkit, який перевірятиме рівень захисту персональних даних.