Спецпроєкти

Чи можливо займатися сексом у космосі


Займатися сексом у невагомісті – завдання не з простих. Німецький учений та астронавт Ульріх Вальтер розповідає, що в перші дні перебування в космосі статевий потяг відсутній через гормональний дисбаланс. Необхідно чекати, поки організм звикне до нових умов.

«Під час десятиденного польоту в космічному човні ми думали про все що завгодно, крім сексу», – каже Ульріх.

Існують й інші недоліки: невагомість призводить до надлишку крови у верхній частині тулуба. Голова в космосі навіть збільшується в розмірах на 10%. Це призводить до головного болю.

Німецький фізик та астроном Гаральд Леш розповідає, що, крім кепського самопочуття, поганий кровообіг нижньої частини тіла може призводити до проблем з ерекцією в чоловіків. 

Навіть якщо період адаптації мине та ерекція все ж настане, реалізація статевого акту буде важкою через звичайну фізику та третій закон Ньютона. 

Якщо партнери будуть прив’язаними, то їхні рухи під час сексу все одно будуть протистояти один одному. Процес також важко реалізувати через постійні зіткнення з іншими предметами поруч.

Спроби реалізації

Наразі немає інформації про успішні випадки сексу в космічних умовах. NASA також не має офіційної політики щодо сексу в космосі. 

Space.com розповідають, що 2008-го Virgin Galactic отримали та одразу відхилили пропозицію на млн доларів для зйомок дорослого фільму на борту SpaceShipTwo.

2015-го Pornhub оголосив, що збирається відзняти перший в історії порнофільм у космосі. Зйомки мали відбутися в 2016-ому. Pornhub стверджував, що веде переговори з приватними авіакомпаніями. 

Команда планувала залучити на проєкт $3,4 млн, проте краудфандингова кампанія зібрала лише $236 тисяч.

Того ж 2016-го акторка кіно для дорослих  Коко Браун розпочала сертифікацію на місце другого пілота в космічному літаку XCOR Lynx. Разом вони повинні були здійснити суборбітальний політ та провести час у нульовій гравітації. Проте згодом компанія оголосила про банкрутство, тож задум не вдалося реалізувати. 

Деякі дослідження з розмноження ссавців в умовах мікрогравітації були успішними. Вченим вдалося створити умови для запліднення щура. Плід розвивався нормально, проте під впливом сили тяжіння жив недовго. 

В іншому дослідженні розглядали запліднення мишачих ембріонів в умовах мікрогравітації. Здоровим мишам імплантували плід при нормальній вазі, проте швидкість їхнього запліднення була меншою, ніж у звичайних ембріонів. 

Наразі ні одній мишці не вдалося пройти весь цикл розвитку та вижити в умовах мікрогравітації.

Альтернатива сексу

Задовольняти фізіологічні потреби в космосі можна не лише за допомогою статевого акту. Альтернативним способом є мастурбація. 

Марджорі Дженкінс, радниця NASA, яка працює головною науковою керівницею Інституту жіночого здоров’я імені Лаури Буш, зазначила:

«Зменшення частоти еякуляції потенційно може бути фактором, що сприяє простатиту, запаленню та інфекції простати.

Коли чоловіки еякулюють, приблизно одна третина сперми виділяється простатою. Якщо чоловіки еякулюють занадто рідко, існує ризик накопичення бактерій у простаті, що призводить до ​​інфекцій. 

Хоча дискомфорт, спричинений сечостатевими інфекціями (наприклад, простатит у чоловіків або інфекція сечовивідних шляхів у жінок), може здатися дріб’язковим порівняно з незліченними іншими космічними ризиками, вони все ж є важливими факторами і їх варто враховувати, плануючи довготривалі космічні польоти».

Проблема із сечостатевими органами справді є важливою. 1985-го радянський космонавт Володимир Васютін перебував на космічній станції «Салют-7». Раптово в чоловіка розвинувся гострий простатит – ускладнення, яке призвело до сильної лихоманки, нудоти та болючого сечовипускання. Це змусило його повернутися на Землю передчасно – через 62 дні замість 6 місяців. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь