Спецпроєкти

В ОРДЛО погодилися віддати Україні 9 незаконно утримуваних – уповноважена з прав людини


Сьогодні або завтра – 20 чи 21 січня – бойовики ОРДЛО передадуть Україні дев’ятьох незаконно утримуваних осіб.

Про це на брифінгу на КПВВ «Золоте» розповіда уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Відомо про те, що доставлено в слідчий ізолятор Луганська трьох осіб, яких готують на передачу, і в місті Донецьк в слідчому ізоляторі – 6 осіб. Їх зараз харчують, миють, надають медичну допомогу. Сьогодні ввечері (20 січня, – ред.) або завтра зранку (21 січня, – ред.) їх передадуть через такий маршрут: Луганськ, Донецьк – Ростов-на-Дону – Мінськ – Київ. Тобто ми в очікуванні», – сказала омбудсмен.

Нині список прізвищ утримуваних не розголошують. Омбудсмен також зауважила, що процес переговорів щодо обміну заморожений.

«ОБСЄ не має відношення до будь-якого обміну. Питання звільнення незаконно утримуваних обговорюються насамперед на ТКГ у Мінську. І зараз можна сказати, що процес заморожений, нічого не відбувається», – додала Денісова.

Останній обмін утримуваними між Україною та російськими гібридними силами на Донбасі відбувся 16 квітня 2020 року. З полону звільнили 20 осіб, а українська сторона передала угрупованням Кремля 14. У списках спочатку значилося 18 прізвищ, але 4 не погодилися повертатися в ОРДЛО.

Раніше ми розповідали, що 14 січня 2021 року суд визнав прийнятною справу України проти Росії щодо порушення прав людини в Криму та перейшов до розгляду справи по суті.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь