Спецпроєкти

Ведеться розслідування пожежі в будинку для літніх людей – є затримані


Правоохоронці затримали групу осіб, причетних до пожежі в будинку для літніх людей у Харкові.

Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбуку головна прокурорка Ірина Венедіктова.

Затримано 4 людей. 

Справа розглядається за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Затримали власника двоповерхового будинку, який він здав на пенсіонат, орендаря і його дружину, директорів організації, та адміністратора, що корегував роботу. 

Хто ці люди?

Директори будинку для літніх людей є засновниками організації, що сприяла проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльности, і спрямована на задоволення та захист законних інтересів її членів. 

На думку Венедиктової, діяльність організації була прикриттям для роботи пансіонату. У середньому перебування в будинку для літніх людей директори оцінювали в 15 тис. грн. 

Власник приміщення на одній території має два будинки. Той, що він здав в оренду, не мав дозволу на експлуатацію. Комунікація води та електроенергії була проведена з іншого будинку, який оформлений належним чином за законодавством. 

«Під час першочергових слідчих дій у сусідньому офіційно оформленому будинку встановлена також діяльність так званого “реабілітаційного центру” для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їх перебування та точна кількість встановлюється», – додала Венедіктова. 

Чому сталася пожежа?

Слідчі ще не встановили точну причину пожежі в будинку для літніх людей. Наразі опитують усіх працівників центру, свідків пожежі, експерти проводять обшуки та огляд місця подій. 

Як повідомляє Венедіктова, є три основні версії:

  • пожежа виникла внаслідок підпалу (занесення стороннього вогню);
  • пожежа виникла внаслідок необережної поводінки з вогнем в побуті та з електроприладами;
  • пожежа виникла внаслідок замикання електромережі. 

Також перевіряється, чи службові особи ДСНС належним чином виконували свої обов’язки з контролю за дотриманням правил пожежної безпеки на цьому об’єкті.

Раніше ми розповідали, що в Харкові в будинку для літніх людей сталася пожежа – є загиблі. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь