Спецпроєкти

Як та навіщо утилізувати сексіграшки?


Найперше, що ви можете зробити, якщо хочете жити екологічніше – зменшити кількість відходів, уникати використання одноразового пластику, сортувати сміття  та відмовитися від шкіряних виробів. 

Стати більш усвідомленими можна й у використанні сексіграшок. Сьогодні розповідаємо, як та навіщо утилізувати девайси для дорослих.

Викидати чи переробити

Позбавлення від улюбленої сексіграшки може стати складним процесом, адже для когось стосунки з фалоімітатором були навіть довшими та міцнішими, ніж із живою людиною. Проте старі девайси ламаються, перестають подобатись, а на заміну їм приходять нові моделі.

Також спочатку незрозуміло, що з ними робити – викидати у сміттєвий бак чи можна переробити?

Знаємо, що деякі люди (тільки спокійно!) продають свої іграшки на дошках оголошень  або навіть дарують їх. Однак етичність цих вчинків ми обговорювати не будемо. 

Отже, перший екологічний крок – купити якісну сексіграшку, яка за правильного догляду прослужить вам багато років або навіть усе життя. Оберіть пристрій, виготовлений з довговічного матеріалу: силікону, скла або металу. Витративши трохи більше грошей зараз, ви заощадите в довгостроковій перспективі та вбережете сміттєзвалища від накопичення фалосів. 

До речі, низькосортні матеріали дорослих іграшок завдають шкоди не тільки планеті, а ще й вашому організму. Шкіра на пенісі та вульві дуже ніжна, тому такі сексіграшки можуть пошкодити тканини або взагалі розколотися/зламатися під час використання.

А якщо зберегти іграшку неможливо?

Зазвичай сексіграшка складається зі складних матеріалів та деталей: пластику, силікону, електронних деталей та акумулятору, тому переробити її не так просто. 

Деякі матеріали, як-от нержавілу сталь та боросилікатне скло, можна переробляти у більшості спеціальних закладів. Проте якщо іграшка має двигун, цього буде недостатньо. Деякі компанії можуть приймати двигуни від розібраних вібраторів, але розділити їх від решти компонентів буде складно.

Разом з цим викидати іграшки на смітник – не найкращий варіант.

«Зараз, коли ми переходимо до більш преміальних продуктів, у їхньому  виробництві використовують ту саму технологію, що й  у мобільних телефонах: всередині девайсів є акумулятори та батареї. Отже, сексіграшка на смітнику так само токсична, як і ваш мобільний телефон», – говорить Кіота Дейс, менеджерка з продуктів і закупівель компанії Good Vibrations.

Деякі сексшопи займаються переробкою самостійно та заохочують цим своїх клієнтів. Проте співробітник сексшопу в Торонто Come As You Are Джек Ламон застерігає: «Ми не дозволяємо повертати іграшки, які все ще функціонують. У галузі погана історія їх перепродажу».

Утилізація в Україні

Ми запитали громадську організацію «Україна без сміття», як утилізують іграшки в Україні та з якими складнощами вони мають справу:

«Утилізація сексіграшок дорогий і трудомісткий процес. Річ у тім, що кожен інтимний ґаджет спершу треба розібрати на деталі – полімери, скло, метали (іноді й деревину!) – й електронні складові: дроти, батарейки, акумулятори тощо.

ABS-пластик, силікон, полівінілхлорид (PVC) та різноманітні його суспензії, інші полімери, з яких часто виготовляють іграшку, в Україні поки що можна утилізувати тільки шляхом технологій спалювання за надвисоких температур. Батарейки та акумулятори, на щастя, вже можна здавати на відповідальну переробку.

За кордоном деякі сексшопи мають свої ресайкл-програми такої продукції. Канадські й американські сексшопи пропонують повертати їм свої старі чи зламані сексіграшки, а натомість дають знижки на нову продукцію. Це дуже круті кейси ековідповідальности магазинів і покупців.

Слідувати трендам і закликам екоактивістів намагаються й деякі виробники сексіграшок і засобів контрацепції (особливо стартапи). Тепер уже не проблема знайти веганські презервативи чи сатисфаєри з дерева, скла чи металів.

У 2019 році «Україна Без Сміття» до дня Святого Валентина проводили «оргазмічну» акцію з LoveBox: безкоштовно приймали старі сексіграшки на утилізацію високотемпературним спалюванням. І заохочували людей поєднувати приємне з корисним купуючи будь-які іграшки в магазині за спеціальним промокодом, покупці отримували знижку, а LoveBox кожні 100 грн з покупки перераховував на потреби сортувальної станції». 

Для того щоб здати старі сексіграшки на переробку, необхідно було:

  • вийняти з них батарейки/акумулятори; 
  • покласти чисту іграшку в пакет, підписати її «Акція LoveBox» – для безкоштовної утилізації;
  • за бажанням написати на пакеті свій номер телефону (для отримання промокоду на знижку);
  • принести на станцію сортування.

В Україні немає спеціальних установ або схем з переробки сексіграшок. Тому споживач повинен оцінити матеріали, що входять до її складу та утилізувати їх окремо.

Іграшки з електричними частинами та двигунами, які вібрують, слід утилізувати відповідно до норм WEEE (Директиви щодо відпрацьованого й електричного обладнання). Метал всередині двигуна плавиться і використовується повторно, тоді як основний матеріал (найчастіше це силікон) можна подрібнити для промислового використання.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь