Спецпроєкти

Який алгоритм у кохання: коли штучний інтелект зможе обирати за нас партнера?


2013 року вийшов фільм «Вона», герої якого використовують прогресивні технології штучного інтелекту, щоб  знаходити собі партнера/-ку і не почуватися самотніми. Програми обирають нам потенційну пару на основі наших потреб, захоплень, віку тощо. Події фільму розгортаються в недалекому майбутньому.


bit.ua роповідає, чи настали вже часи, коли для пошуку кохання потрібно встановити необхідну програму.

Індустрія онлайн знайомств і розробки у цій сфері 2018 року потягнули на 4 мільярди доларів. Головні гравці цього ринку – Match Group, яка володіє OkCupid, Match, Tinder та 45 іншими компаніями, пов’язаними зі знайомствами.

Match і його конкуренти вже зібрали величезний обсяг даних, який дозволяє передбачати, за яким принципом ми обираємо партнера/-ку. 

Чат-бот «Лара», який створений і функціонує завдяки штучному інтелекту, допомагає організувати і розпочати романтичні стосунки на основі 50 особистих рис користувача/-ки.

Вебсайт знайомств eHarmony використовує ШІ, який аналізує переписки користувачів/-ок і допомагає їм зробити наступний крок для розвитку стосунків, надсилаючи пропозиції. Happn використовує ШІ для ранжування профілів та показує потенційні другі половинки, яким користувач/-ка може надати перевагу.

Також штучний інтелект зараз вміє обробляти дані сторінок у Facebook, Twitter та Instagram, щоб глибше зрозуміти користувача/-ку як особистість і допомогти йому знайти пару. ШІ визначає реальні інтереси людини і створює її портрет – тоді як самі користувачі/-ки хочуть здаватися кращими в очах потенційних партнерів/-ко, ніж вони є насправді. Таким чином штучний інтелект допомагає уникнути розчарування – частого супутника онлайн-знайомств.

Більше про штучний інтелект можна дізнатись із нашого відео «Питомий запит від bit.ua».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь