Спецпроєкти

Хмарні сервіси й диджитал-детокс: які звички нам знадобляться у 2021-му


Минулий рік привчив нас користуватися QR-кодами, сервісом відеозв’язку Zoom для роботи та соціальних контактів, а Google Class для навчання. Яких технологічних звичок нас навчить 2021 рік?

bit.ua склав список звичок, які вже можна робити частиною вашої рутини.

Відредагуйте сповіщення на смартфоні

Витратьте трохи часу, щоб вирішити, які сповіщення для вас справді важливі, які пабліки та канали насправді заслуговують на прочитання, які чати можна читати раз на день, а які – першочергові. Використовуйте режим «не турбувати» під час важливих зустрічей і за кермом.

Почистіть нарешті поштову скриньку

Очевидно, знайти людину з порожньою електронною поштовою скринькою сьогодні майже неможливо. Але прагнення до впорядкованості листів дасть вам відчуття охайності та порядку. А головне – скоротить час на пошуки інформації у скриньці.

Подбайте про конфіденційність і безпеку

Раніше ми вже писали про те, як створювати і правильно зберігати паролі. Не забувайте встановлювати двофакторну автентифікацію й не втрачайте пильність в інтернеті: не переходьте за незрозумілими лінками, не вказуйте приватні дані там, де не впевнені в безпеці.

Почніть зберігати свої диджитал-спогади

Придбайте додаткове місце в iCloud і не забувайте завантажувати дані зі смартфона в сховище. Ставте собі нагадування раз на тиждень, яке допоможе не забути про завантаження.

Завантажте фітнес-додаток і внесіть у смартфон дані про здоров’я

Так ви знатимете, скільки часу сидите за монітором і кількість кроків, яку проходите щодня, та, сподіваємось, змусите себе рухатися більше. А медична картка, яка вбудована майже в кожен смартфон, дасть змогу стежити за вагою та серцебиттям, а ще допоможе медикам зв’язатися з рідними в екстреній ситуації.

Періодично влаштовуйте диджитал-детокс

Не впадайте в крайнощі і не відмовляйтеся від соцмереж і девайсів. Проте аби не допустити емоційного вигорання від постійних сповіщень і необхідності бути завжди на зв’язку, влаштовуйте годину без смартфона на день, наприклад. Також варто відкладати гаджет за дві години до сну. 

За даними дослідження Acxiom, представники покоління Z уп’ятеро частіше за старших людей вдаються до обмеження часу, проведеного онлайн. А протягом 2019/20 років 25% усіх користувачів робили диджитал-детокс.

Будьте добрішими онлайн

Щоправда, це правило поширюється і на офлайн. Думайте, перш ніж написати образливий коментар. Запитайте себе, чи хотіли б ви читати те, що друкуєте, на свою адресу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь