Спецпроєкти

До дня народження Лесі Українки: ДАРТ підготував список місць, що пов’язані з поетесою


Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року. До 150-річчя її дня народження Державне агентство розвитку туризму опублікувало добірку туристичних локацій, які пов’язані з життям і творчістю поетеси.

Про це повідомляє пресслужба ДАРТ.

Куди сходити?

Садиба родини Косачів у Новограді-Волинському, де Леся Українка народилася. Нині тут розташований музей. 

Щоб ушанувати Лесю Українку, цьогоріч працівники музею оголосили флешмоб #GlobalLesyaUkrainka2021, де показали пам’ятні місця її перебування в різних куточках світу.

Село Колодяжне, де Леся Українка провела своє дитинство. На території розташований літературно-меморіальний музей, де представлено речі сім’ї Косачів, прижиттєві видання творів поетеси та її матері Олени Пчілки, фотографії, речі побуту та етнографії Волині, відтворені фрагменти робочого кабінету й сільської хати.

Державний заказник «Нечимне», що на півночі Ковельського району Волинської области. Тут Леся Українка гостювала в дядька Лева Скулинського. Він розповідав багато легенд і народних переказів. Надихнувшись природою й оповідками родича, драматургиня написала «Лісову пісню». Тут також побудували музей «Лісової пісні», а з Ковеля до Нечимного проклали туристичний маршрут.

Грузинське село Сурамі, де поетеса провела останні роки свого життя. Нині там функціонують музей і бібліотека, присвячені Ларисі Косач. А поруч будівлі встановлено її погруддя. 

Театр Соловцова, який Леся та її мама відвідали 1899 року. Сьогодні цей театр перейменований на Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка. 

«До 150-річчя Лесі Українки на основі її творів у театрі буде представлено виставу «Verba» за мотивами драми-феєрії, «Кассандра» на основі історії героїні античної міфології, «На полі крові» за драматичною поемою з біблійними мотивами», ─ додають у ДАРТ.

Музей Лесі Українки у Києві розташований у будинку, де жила поетеса. Експозиції представлено на двох поверхах. На другому ─ світлини та матеріали про життя і творчість Лесі Українки, членів родини та близьких людей, рукописи, перші видання творів, особисті речі. А на першому поверсі в п’яти кімнатах відтворено інтер’єр квартири родини Косачів: їдальні, вітальні, кімната брата Миколи Косача, кімната самої Лесі Українки та кімната її матері Олени Пчілки. Також виставлено зразки вишивок, які збирала Олена Косач, срібний посуд чоловіка Лесі, привезену з подорожі сувенірну вазочку.

Раніше ми розповідали, що в Берліні побудують єдиний релігійний центр для християн, мусульман та юдеїв.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь