Спецпроєкти

Факти про сон, які ви точно не знали


Знали, що середній час на засинання у здорової людини не повинен перевищувати 10-15 хвилин? А нічні кошмари частіше викликають почуття сорому та суму, ніж страху?

bit.ua зібрав факти про сон, які варто знати.

12% людей бачать сни у чорно-білих кольорах. Цікаво, що до появи кольорового телебачення, сни у кольорі бачили лише 16% людей, арешта 84% — чорно-білі. Згідно дослідженню, опублікованому на PubMed.gov, літні люди частіше за молодь бачать чорно-білі сни.

Жирафові потрібно всього 1,9 годин на день, аби виспатись. Тоді як кажан відновлює сили за 19,9 годин на добу. Люди на ж в середньому спить 7-8 годин на день і витрачає на сон третину свого життя.

У 1964 році студент із Каліфорнії Ренді Гарднер встановив рекорд утримання від сну — він не спав 11 днів. Не повторюйте такі експерименти в домашніх умовах, мало кому вдається вижити навіть після коротшого періоду без сну.

Дисанія — це хвороба, яка проявляється у неможливості встати з ліжка. Звісно, більшість із нас часто неохоче вилазить з-під теплої ковдри, але люди з цим розладом кажуть, що ранкові підйоми для них справді болісні та складні.

Кожна четверта пара у шлюбі спить в окремих спальнях. Доктор Сара Бруер, медичний журналіст, у своєму дослідженні запевняє, що сон нарізно жодним чином не впливає на якість стосунків і близькість у парі.

Здатність терпіти біль напряму залежить від того, наскільки ми виспались. У дослідженні 2009 року групи вчених з різних країн йдеться про те, що зменшення кількості годин сну впливає на нашу здатність переживати больові відчуття. Точної відповіді, як це пов’язано, поки немає.

Людина — єдиний ссавець, який може свідомо зусиллями відкладати засинання. А добре було б провалюватись у сон будь-де і будь-коли!

Більше фактів про сон та хронобіологію знайдете у нашому «‎Питомому запиті від bit.ua».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь