Спецпроєкти

Менструальні чаші в боротьбі за ваш комфорт: як користуватися й обрати ідеальну для себе


У 2021 році говорити про місячні — цілком ок. Жінки стають відвертішими в розмовах про власне здоров’я, і це не може не тішити, адже так можна уникнути багатьох хвороб і зробити своє життя максимально комфортним.

Один зі способів для поліпшення свого життя — упевненість під час менструацій. Менструальна чаша — популярний нині засіб жіночої гігієни. Разом із київським секс-шопом LOVESPACE розповідаємо, звідки вони взялися, як ними користуватися та як обрати ідеальну для себе.

Трошки з історії

Попри те, що говорити про менструальні чаші почали відносно недавно, цей винахід зовсім не новий. У 1937 році американська акторка та винахідниця Леона Чалмерс запатентувала першу комерційну чашу, придатну для використання. 

Далі винахід розвивався й удосконалювався. У 1960-х роках з’явився перший бренд менструальних чаш Tassaway. Тоді чаші виробляли з гуми. Комерційного успіху це не принесло. 

У 1987 році в Сполучених Штатах компанія The Keeper почала виробляти менструальні чаші з латексного каучуку. Це виявилася перша комерційно життєздатна менструальна чаша. Продукція є у продажу досі. 

Першою силіконовою менструальною чашею була Mooncup, вироблена у Великобританії 2001 року. 

Більшість менструальних чаш нині виготовляються з медичного силікону через його міцність і гіпоалергенні властивості, хоча існують також бренди, виготовлені з TPE (термопластичного еластомеру). Менструальні чаші стають дедалі популярнішими в усьому світі, оскільки на ринку представлено найрізноманітніші бренди, форми та розміри. Більшість із них є багаторазовими.

З 2010-х років деякі неурядові організації та компанії почали пропонувати менструальні чаші жінкам у країнах, що розвиваються, наприклад у Кенії та Південній Африці. Це вважається недорогою та екологічною альтернативою одноразових прокладок і тампонів, які можуть викликати синдром токсичного шоку (СТШ).

Як використовувати

Київський секс-шоп LOVESPACE надіслав на тест-драйв набір менструальних чаш Satisfyer Feel Secure. Це дві блакитненькі (є ще в темно та світло-зеленому, ліловому, червоному та синьому кольорах) м’які чаші з хвостиком, декорованим під риб’ячий. 

Велика чаша має діаметр 4,0 см, загальну довжину — 6,7 см і довжину хвостика — 2,5 см. 

Мала чаша має діаметр 3,8 см, загальна довжина — 6,2 см, а довжина хвостика — 2,2 см.

Набір коштує 499 гривень, проте до 8 березня в магазині є знижка у 15%, тому зараз ви можете придбати їх за 424 гривні. Але не переймайтеся, якщо не встигнете до кінця дії знижки. У нас є для вас промокд на знижку в 10% на весь асортимент LOVESPACE.

При замовленні на сайті, введіть промокод «bit.ua-sex» у спеціальне поле. Якщо замовляєте в Інстаграмі або на касі у шоурумі (Ярославська, 55), назвіть цей промокод менеджеру/ці.

Деякі жінки помилково вважають, що чаша не зможе повністю зібрати менструальну кров. Але нам тільки здається, що крові під час менструацій витікає дуже багато. Насправді за один цикл виходить приблизно 60 мілілітрів крові. Тоді як у середньому чаші мають об’єм від 15 до 30 мілілітрів. Це зовсім не означає, що змінювати чашу треба кілька разів на цикл, але чаша не зможе повністю наповнитися впродовж 8-12 годин.

Щоразу перед тим, як вставляти чашу всередину, потрібно її промити під водою з милом. Коли є така можливість, бажано стерилізувати чашу: для цього досить потримати її в окропі 3-5 хвилин або використовувати спеціальні дезінфекційні засоби без вмісту спирту.

На дотик силікон дуже приємний і м’який: легко складається, вводиться та підлаштовується під особливості піхви. Так само легко й дістається.

Щоб вставити менструальну чашу, її потрібно скласти так, як показано на фото (хоча в мережі ви можете знайти ще багато способів складання чаші для комфортного введення, оберіть те, яке вам найбільш до вподоби).

Далі змастіть краєчок чаші лубрикантом на водній основі та вставте так її всередину. Далі вона має розкритися та завдяки дрібним дірочкам із боків випустити зайве повітря. Щоб перевірити, чи щільно прилягає чаша до стінок піхви, легенько смикніть за хвостик чаші. Так повітря, що залишилося, зможе остаточно вийти назовні. Таким способом створюється вакуум. 

У багатьох моделей менструальних чаш є хвостики, ці не виняток. Але користувачки помилково вважають, що саме за ці хвостики треба витягати чашу. Це не так. По суті, ви можете хоч обрізати їх — нічого не станеться. Витягати менструальну чашу за допомогою хвостика не варто. Натомість натисніть легенько пальцями на дно чаші збоку, щоб порушити вакуумний ефект. Потім потрібно захопити чашку з двох боків великим і вказівним пальцями. Після порушення вакуумного ефекту чашечка легко та просто видаляється.

До найцікавішого: мій досвід

Понад два роки я користуюся менструальною чашею з AliExpress, тому мені в принципі є з чим порівнювати. 

Одразу скажу: не переживайте, я не втратила здоровий глузд, я перевірила всі сертифікати та відгуки користувачів у продавця на Алі. Матеріал там також повністю безпечний. Та й коштувала вона тоді десь близько 150 гривень, тому для бідної студентки це було файним варіантом зекономити на прокладках і попіклуватися про екологію. Але цей варіант доволі ризиковий, якщо ви не на 100% впевнені в якості товару.

Чаші від Satisfyer в кілька разів зручніші у використанні. Зокрема, тому, що вони легше присмоктуються до стінок піхви, легше вводяться й дістаються, ну і, звісно, вони ніжніші до тонкої та чутливої шкіри. Для мене, як для доволі чутливої панянки, цей фактор надважливий, бо я не відчуваю дискомфорту й тертя взагалі, хоча стару менструальну чашу я добре відчувала постійно.

Водночас через те, що чаша з AliExpress набагато пружніша, вона більше пасує під тренування, оскільки чаші від Satisfyer доволі м’якенькі, через що можуть втратити вакуум, якщо на них тиснутимуть м’язи під час силових навантажень.

Мені подобається, що чаші продаються в наборі по дві штучки різного розміру. Річ у тім, що не кожна чаша підійде вам анатомічно. Варто знати багато факторів, щоб підібрати максимально комфортний варіант. Завдяки тому, що в наборі є різні об’єми та розміри, у мене є можливість підібрати максимально комфортну для себе. Хоча, по суті, якщо казати відверто, обидві в якийсь час знадобляться.

Так, наприклад, з більшою чашею я відчуваю себе впевненіше під час рясної кровотечі, коли меншу взагалі не відчуваю всередині, і вона мене підстраховує, якщо я тільки  чекаю на місячні або переживаю останні дні менструації.

Проте деякі користувачки пишуть, що чаша їм не підійшла через занадто малу пружність. У деяких жінок чаша просто не розкривається всередині. Можливо, це пов’язане з високим тонусом м’язів тазового дна. Спеціалістки радять не впадати у відчай: щоб пристосуватися до використання, може піти не один цикл. До того ж можна ще спробувати вводити чашу в різних положеннях: навприсядки, задерши ногу або сидячи на унітазі.

Особливо я раджу, по-перше, обирати чашу у фізичному магазині, щоб ви могли відчути, наскільки вона пружна і м’яка на дотик. По-друге, навіть якщо особисто вам вона не підійшла, не зупинятися на цьому і спробувати інші моделі.

Усі «за» та «проти»

Менструальні чаші — це набагато зручніше, ніж прокладки або тампони. Якщо ви звикнете до введення та витягання, то ваше життя полегшиться, гарантую. Чашу просто доглядати (про що я говорила вище), її можна змінювати рідше, ніж тампон або прокладку (чаша може збирати кров до 12 годин), а ще через те, що вона не пропускає повітря всередину, виділення не окислюються, а тому не мають неприємного запаху. 

Загалом це стильно, модно й молодіжно. Але ось причини, через які варто зробити вибір на користь менструальної чаші:

Бюджетність. Ви платите одноразову ціну за багаторазову менструальну чашу, на відміну від тампонів або прокладок, які потрібно постійно купувати та які можуть коштувати близько 500 гривень на рік. Менструальна чаша прослужить вам від 5 до 10 років. Тож помножте цю суму й зрозумієте вигоду.

Безпека. Оскільки менструальні чаші збирають, а не вбирають кров, ви не ризикуєте отримати синдром токсичного шоку — рідкісну бактеріальну інфекцію, пов’язану з використанням тампонів.

Практичність. Менструальна чаша може вмістити від одного до двох унцій менструального циклу. Тампони, з іншого боку, можуть містити не більш ніж одну третину унції.

Екологічність. Менструальні чаші багаторазового використання можуть прослужити довго, а це значить, що ви не викидатимете прокладки й тампони, які дуже важко переробити, через що вони забруднюють довкілля.

Натомість, щоб бути максимально відвертою з вами, виділяю й такі огріхи у використанні:

Складнощі у використанні. Ви можете опинитися в такому місці або ситуації, що вийняти чашу буде складно або незручно. Це може призвести до протікання. До того ж їх буває складно вставити або видалити. 

Іноді буває складно знайти ідеальну модель. Менструальні чаші не універсальні, тому вам може бути складно підібрати ту, що підійде вам. Це означає, що вам, можливо, доведеться спробувати декілька брендів, перш ніж знайти ідеальний для вас варіант.

Можлива алергія на матеріал. Більшість менструальних чаш виготовляють із матеріалів, що не містять латексу, що робить їх чудовим варіантом для людей з алергією на латекс. Але в деяких людей силіконовий або гумовий матеріал може викликати алергічну реакцію й подразнення піхви.

Може бути ймовірність зараження. Менструальна чаша також може викликати шкірні інфекції, якщо не доглядати за нею належним чином. Ретельно вимийте менструальну чашу. Промийте і дайте висохнути. Не використовуйте одноразову менструальну чашу повторно. Після цього вимийте руки.

Удосконалюйте своє інтимне життя та будьте щасливими ХОХО

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь