Спецпроєкти

Не фільмами єдиними: 10 найкращих еротичних романів всіх поколінь


Коли більшість з нас чують словосполучення «еротичний роман», уявляють «50 відтінків сірого» письменниці Е. Л. Джеймс. Але запевняємо вас, цей бестселер ніколи не зрівняється з деякими творами з нашої добірки. Секс та його таємниці цікавили людей ще віддавна. Тому не дивно, що письменниці та письменники присвячувала еротичній тематиці цілі серії книжок. Пропонуємо вам зануритися в добірку найкращих еротичних романів всіх поколінь.

1. Девід Лоуренс, «Коханець леді Чаттерлей»

Найвідоміший і скандальний роман англійського письменника Девіда Лоуренса вперше опублікований в Італії в 1928 році — за два роки до смерті автора.

На батьківщині, у Великій Британії, книга понад 30 років була під забороною через відверто сексуальний зміст. Проте коли заборона спала, перше ж видання роману в 1960 році розійшлося рекордним тиражем в три мільйони примірників.

Сюжет крутиться навколо емоційної леді Чаттерлей, її паралізованого нижче пояса чоловіка — аристократа і її коханця — простого, але пристрасного єгеря. Героїня розуміє, що інтелектуальні бесіди з черствим чоловіком не приносять їй жіночого щастя. І «добирає» фізичну близькість на стороні.

2. Катрін Мілле, «Сексуальне життя Катрін М.»

Французька письменниця, мистецтвознавчиня і засновниця журналу Art Press відверто розповідає про своє насичене сексуальне життя. Книга розрахована на тих, хто позбавлений романтичних ілюзій і може стати посібником з групового сексу.

Роман написаний такою чудернацькою мовою, що навіть «найбрудніші» подробиці мають не вульгарний вигляд, а скоріше допитливий.

3. Генрі Міллер, «Тропік Рака»

Автобіографічна книга американського письменника, видана в 1934 році, отримала скандальну славу завдяки натуралістичним описам сексу.

Але не шукайте тут полуничку — для цього Міллер занадто інтелектуальний. Натомість вас понесе потоком свідомості літератора, який застряг у Франції.

4. Андре Асіман, «Назви мене своїм ім’ям»

Головному герою Еліо 17 років. Він живе з матір’ю-психотерапевтом і батьком-істориком, який щоліта запрошує в гості когось із своїх аспірантів. До одного з цих гостей у Еліо і прокидаються почуття. Всі події показані крізь призму його емоцій.

Але якщо читати не хочеться або ніколи, можна подивитися однойменний фільм 2017 року, який отримав «Оскар» за кращий адаптований сценарій.

5. Енн Райс, «Спляча красуня»

Знаменитою Енн Райс зробила її дебютна книга «Інтерв’ю з вампіром». А трилогія «Спляча красуня», опублікована в середині 1980-х, лише закріпила комерційний успіх романів цієї авторки. Правда, побоюючись гніву тих, хто засуджував порнографію, Райс на цей раз взяла псевдонім А. Н. Рокелер.

Сама Енн називає серію романів про сексуальні пригоди середньовічної красуні нітрохи не порнографічною, а «елегантно чуттєвою». Навіть попри ухил в жорсткий БДСМ з порками і оргіями.

6. Джон Клеланд, «Фанні Хілл: мемуари жінки для утіх»

Еротичний роман досить сміливий навіть для наших часів. А що вже казати про середину XVIII століття, коли він побачив світ. Це була справжній ляпас суспільної моралі. Мало хто був готовий смакувати багатослівні описи чуттєвих утіх в антуражі борделя.

Відтоді твір англійця Джона Клеланда не втомлюються називати енциклопедією проституції.

7. Полін Реаж, «Історія Про»

Еротичний роман французької журналістки Домінік Орі наробив багато шуму в 1950-ті. Передбачаючи неминучий скандал, вона взяла псевдонім Полін Реаж і лише через 40 років наважилася зізнатися в авторстві.

«Історія Про» починається зі знайомства з чоловіком мрії — розумним, багатим і красивим Рене. Під кінець цукерково-букетного періоду казковий принц відвіз дівчину в замок, де вона потрапляє в сексуальне рабство.

8. Джон Апдайк, «Подружні пари»

Володар двох Пулітцерівських премій, автор знаменитих «Іствікські відьми» Джон Апдайк написав «Подружні пари» в розпал «Свінг шістдесятих». Еротичний роман можна назвати справжнім посібником зі зради, з усіма можливими і часом досить неприємними фізіологічними подробицями.

Типове американське містечко. Тужливі одноманітні будні. Добропорядні сім’ї. А, хоча, не такі вже й добропорядні. Людям треба якось розважатися, і вони вибирають найдоступніший варіант — секс.

Втім, численні герої не тільки відчайдушно змінюються партнерами. Вони встигають дружити будинками, грати в теніс і вести розмови про політику.

9. Саманта Янг, «На вулиці нашої любові»

Шотландська письменниця Саманта Янг починала з фентезі для підлітків. А трохи подорослішавши, переключилася на еротичні романи. Перша ж її книга в цьому жанрі — «На вулиці нашої любові», стала бестселером The New York Times і USA Today.

Головна героїня в 14 років втратила батьків і сестру. Тепер вона уникає близьких стосунків, щоб більше не переживати біль втрати. Одного разу дівчина зустрічає чоловіка, якого теж обтяжують спогади про минуле. Вони укладають угоду: між ними лише секс і ніякої прихильності. Це історія двох забезпечених і привабливих молодих людей, які багато займаються любов’ю і воюють з тарганами в голові.

10. Майя Бенкс, «Жадання»

Майя Бенкс — мешканка патріархального американського Півдня. А ще мати трьох дітей, вірна дружина і дбайлива хозяйка для своїх кішок. Це не заважає їй захоплювати мільйони читачів своїми пікантними фантазіями.

«Жадання» — перша книга з трилогії, в яку також входять еротичні романи «Пристрасть» і «Опік». Всі три вийшли в 2013 році і оповідають про сексуальні пригоди трьох американських мільйонерів. У друзів спільні бізнес і дозвілля, а іноді і жінки. Але в якийсь момент у кожного починається своя історія, наповнена чуттєвими задоволеннями і розмовами про стосунки.

Багато хто звинувачував Бенкс в наслідуванні «П’ятдесятьом відтінкам сірого» англійки Е. Л. Джеймс. Однак сама авторка стверджує, що ніколи не читала цю книгу. Сцени неймовірного сексу вона придумує, поки готує вечерю, рибалить або грає в покер.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь