Спецпроєкти

Хочеш більше заробити – спи міцніше! Хто такі сплячі стримери й чому їм платять за неробство?


З появою стримінгової платформи Twitch офісні клерки вирішили, що не будуть витрачати життя на сірі робочі будні та почали вести стрими – прямі ефіри ігор. Це швидко стало прибутковою справою – охочих спостерігати, як хтось проходить черговий рівень комп’ютерної гри, виявилося чимало.
Утім, у січні 2021 року в пошукових запитах уп’ятеро частіше за аналогічний період минулого року почала з’являтися комбінація «сплячі стрими». Що це й коли тренд дістанеться України?

Хто такі «сплячі стримери»?
Онлайн-трансляції відеогри, попри прибутковість і шалений попит серед глядачів, усе ж виснажують геймерів-стримерів і призводять до емоційного вигорання – ні гра, ні заробіток уже не приносять задоволення. А сон і його трансляція в такому випадку видаються більш приємними й корисними.
Проте причина появи сплячих стримів більш прозаїчна. Уперше його провів хлопець під ніком Ice Poseidon – зробив це 2017 року й за одну ніч розжився 5 тисячами доларів.
Після нього був стример Asian Andy, який провів сплячу трансляцію випадково, наївшись цукерок із марихуаною. На стримі він заробив $800. «Це більше, ніж я коли-небудь заробляв у житті. Мені здалося це веселим», – сказав Енді в коментарі Vice.
Нині у хлопця більш ніж 1 мільйон підписників на YouTube-каналі, а відео про той самий стрим «Як я заробив 16 тисяч доларів, проспавши 7 годин» зібрало вже майже чотири з половиною мільйонів переглядів. Хлопець продає мерч зі своїми фото: футболки, світшоти, бейсболки; його канал і соцмережі мають популярність і його активно підтримують грошима, тобто донатами.

У чому ідея?
У тому, щоб лягти спати, увімкнувши трансляцію наживо в соцмережах – найчастіше для цього використовують YouTube або Twitch. Що міцніший сон – тим краще, адже стримери вмикають ботів, які дають змогу глядачам трансляції надсилати голосові повідомлення чи звуки.
Завдання цих повідомлень – розбудити стримера. Щоб надіслати повідомлення, глядач має зробити грошовий внесок. Виходить, що прокидається стример із певною, часом немалою, сумою на рахунку.

Чи є «сплячі стримери» в Україні?
В Україні сонні, або як їх іще називають, «піжамні» стрими – поки не зайнята ніша. Охочих покликати глядачів спостерігати свій відпочинок ми не знайшли. Утім, і Twitch не популярний в Україні.
Twitch – стримінгова платформа, де користувачі діляться популярним контентом: трансляціями відеоігор, кіберспортивними турнірами, ток-шоу про ігри тощо. З’явилася вона 2011 року, а у 2016-му українська спільнота користувачів сервісу зареєструвала петицію з проханням перекласти інтерфейс сайту українською мовою. Вона забрала 12 тисяч підписів. Утім, розробники тільки додали в сервісі опцію «фільтру» за українською мовою.
Twitch дає змогу популярним виробникам контенту заробляти на рекламі у своїх трансляціях.

Що про це думають психологи?
Коментує Дар’я Федоренко, гештальт-терапевтка, сімейна психологиня:

«‎Якщо подивитися на ситуацію з боку, то варто замислитися над питанням: невже близькі стосунки з рідними стали такою вже рідкістю і складністю, що деякі готові викладати в соцмережі найінтимніше, щоб отримати увагу, якої їм так не вистачає в близькому оточенні?
Тоді віртуальна реальність може бути тим самим вирішальним фактором, який допоможе зберегти людину від самознищення. Ця віртуальна реальність допомагає людині почуватися значущою й потрібною, допомагає бути поміченою.
З іншого боку, що може керувати людиною, яка хоче спостерігати чийсь сон? Можливо, для когось це спосіб знизити тривожність, зміцнити довіру до світу, адже ти дивишся на щось стабільне і постійне. Але є й інший бік – цілком можливо, що всі ці спроби розбудити стримера й турбувати чужий сон анонімними сповіщеннями чи звуками стають таким собі безпечним проявом агресії, яка вже накопичилася».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь