Спецпроєкти

Сурогатне материнство і продаж сперми та волосся: 5 способів легально заробити на своєму тілі


Усі ці жарти про «дві здорові нирки» та айфон — якийсь мейнстрим, погодьтеся. Донорство органів віднедавно нарешті почало регулюватися законом, але про нормальну безпечну трансплантологію в Україні поки що йдеться радше в контексті винятку, ніж правила. Та і грошей за це вам навряд вдастсься заробити легально.

Розповідаємо про способи легально заробити на своєму тілі.

Донорство сперми

Якщо ви чоловік, віком від 18 до 40 років і здорові, можливо, ви зможете здати сперму. Однак це не разова операція. Багато клінік, які займаються донорством сперми, вимагає, щоб донори приходили та робили регулярні внески щонайменше раз на тиждень упродовж року.

Крім того, у більшості клінік є певні вимоги до донорів: приємна зовнішність, брак залежностей, вища або середня спеціальна освіта, консультації у психіатрів і повне обстеження організму. Також багато хто вимагає наявности власної здорової дитини.

Донорський еякулят використовується для подолання безпліддя. Це може бути штучна інсемінація, коли матеріал вводиться безпосередньо в матку, або екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) яйцеклітини.

Так роблять, якщо в жінки немає статевого партнера або в нього є спадкові захворювання, у спермі немає сперматозоїдів.

Скільки коштує?

У середньому вартість кожної дози сперми залежить від її якости — кількости активних сперматозоїдів. Стартова ціна в Україні — від 250 гривень за дозу. Тобто навіть за мінімального прайсу, здаючи сперму раз на тиждень, ви отримаєте 12 000 гривень на рік, а також повні медичні обстеження безплатно.

Донорство крови або плазми

Це не дуже прибутковий, але дуже корисний варіант. Донорська кров допомагає рятувати життя людей. Тож не обов’язково надягати плащ і маску заради героїчних вчинків — досить закачати рукав.

В Україні стати донором крови може кожна здорова людина, що не має протипоказань для цього процесу. Щодня ​​людей, які бажають здати життєво важливу рідину, стає дедалі більше. Вони приносять величезну користь для системи охорони здоров’я країни, оскільки донорська кров сьогодні потрібна майже у всіх сферах медицини.

Донорами в Україні можуть бути тільки повнолітні громадяни, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям. Список патологій і захворювань, які можуть перешкодити вам стати донором:

 • венеричні захворювання;
 • онкологія (незалежно від стадії);
 • захворювання крови;
 • проблеми імунної системи;
 • вроджені дефекти мови, слуху, зору;
 • зловживання наркотиками, алкоголем;
 • псоріаз, екзема;
 • видалення або пересадка будь-якого органу.

До здачі крови також не допускають вагітних і жінок, які годують груддю.

Скільки коштує?

За літр крови в Україні платять усього 160 гривень. За один раз людина може здати не більш як 500 мл цінного ресурсу. За це заплатять близько 80 гривень готівкою. За донорство плазми прайс такий самий.

Щоб заробити більше, потрібно бути власником рідкісної групи крови.

Крім оплати від українського банку крови, донор отримує соціальні гарантії:

 • право не йти на роботу в день проведення маніпуляції;
 • право на додатковий вихідний, який можна взяти в будь-який момент або обміняти на грошову компенсацію;
 • підвищення пенсії на 10% після отримання звання «почесний донор».

Усі аналізи й обстеження перед здачею крови проводяться безплатно. Донор перевіряється на наявність венеричних захворювань і всіх видів гепатиту.

Донорство яйцеклітин

Донорські яйцеклітини, або ооцити, також використовуються, щоб допомогти бездітним людям народити дитину за допомогою ЕКЗ. Серед показань до такого методу — брак у жінки власних яйцеклітин або невдалі спроби проведення програми ЕКЗ із застосуванням її ооцитів.

Ваша донорська яйцеклітина може подарувати безплідній жінці радість материнства, можливість відчути себе мамою. До того ж, крім безплатного медичного обстеження, проведеного перед процедурою, ви отримаєте матеріальну винагороду за донорство яйцеклітини незалежно від результату та успішности проведення ЕКЗ.

Проте тут також є низка вимог: від ідеального здоров’я до генетичних особливостей та наявности власної здорової дитини.

Скільки це коштує?

Сам процес забору яйцеклітини займає приблизно 20 хвилин. Але обстеження, дослідження забраного матеріалу займає певний час. За одну програму можна отримати від 20 000 гривень.

Сурогатне материнство

Це гроші за вагітність. Працює воно так: вас запліднюють спермою та яйцеклітиною від іншої пари, ви вагітнієте та виношуєте дитину до народження. Процес сурогатного материнства зазвичай займає від 15 до 18 місяців із моменту подачі заяви на сурогатне материнство до народження дитини.

Сурогати можуть бути у віці від 20 до 40 років. Деякі клініки вимагають, щоб у кандидаток уже була хоча б одна неускладнена вагітність. Від вас буде потрібно дотримуватися деяких дуже суворих медичних рекомендацій під час виношування дитини. Вам необхідно буде підписати договір про сурогатне материнство з передбачуваними батьками.

Є одна цікава деталь: згідно із законодавством, у заплідненні дитини для сурогатного материнства не можна використовувати генетичний матеріал самої сурогатної мами. У разі, якщо один із біологічних батьків не може через стан здоров’я стати донором, до запліднення долучають донорів з анонімної бази. Тобто, по суті, сурогатна мама не віддає свою дитину, оскільки генетично вона не має до нього стосунку.

Скільки це коштує?

Це найдорожчий спосіб легального заробітку на власному тілі. Але і найдовший за тривалістю процес. За 16-18 місяців «роботи» можна заробити до 1 000 000 гривень. Сума залежить як від умов народження, потреби у проживанні, витрати на вітаміни та харчування, а також ймовірних витрат на кесарів розтин.

Продаж волосся

Відрізані локони використовуються для виготовлення перук, шиньйонів, пасом на шпильках, а також для нарощування.

На ціну впливають:

 • довжина волосся: зазвичай щонайменше становить 40-50 сантиметрів;
 • колір: світле дорожче, оскільки трапляється рідше. Пофарбоване купують значно дешевше, ніж нефарбоване. Сивина також не у фаворі;
 • структура: гладке й тонке дорожче;
 • доглянутість: шовковисті цінуються вище, посічені — нижче.

Бали вам також додасть, якщо ви зріжете локони напередодні продажу і саме так, як потрібно покупцеві.

Щоб продати волосся, можете з’ясувати, чи є попит на них у перукарнях і салонах краси. Але простіше шукати покупця через інтернет. Доведеться провести велику дослідницьку роботу, щоб знайти того, хто запропонує більше, і не попастися на виверти шахраїв. Для цього не соромтеся ставити запитання, читайте відгуки й використовуйте сарафанне радіо.

Скільки можна заробити?

Як ми вже писали, на ціну впливає багато факторів. У середньому за 100 грамів волосся довжиною 40 см можна отримати від 3 000 гривень, завдовжки в 100 см — від 5 000 гривень.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь