Спецпроєкти

Цегляна барикада на акції протесту в Гонконзі стала однією з переможців премії «Дизайн року»


Цегляні барикади, які використовували протестувальники в Гонконзі в листопаді 2019 року, перемогли в категорії «Народний вибір» премії «Дизайн року 2020».

Про це пише Dezeen.

Як використовували ці цегляні барикади?

Цегляні барикади використовували гонконгські протестувальники з демократичного руху як блокпости, що уповільнювали поліційні машини. На дві цеглини клали третю. Коли машина наїжджала на цю споруду, верхня цеглина падала, а дві інші блокували колеса машини.


Місцеві називали цегляні барикади «міністоунхенджами» або «цегляними бойовими майданчиками».

«Думаю, однією з причин того, що цегляні арки вразили громадськість, було те, що спроєктована ними простота контрастувала зі складністю політичного контексту, що склався навколо», ─ сказала співкураторка проєкту «Дизайн року 2020» Марія Маклінток.

Кому належить ідея цегляної барикади ─ невідомо.

«Тут є щось цілком доречне в уявленні, що за проєкт, створений для людей, проголосували люди», ─ додала Марія Маклінток.

Раніше ми розповідали, що рожеві гойдалки на кордоні США і Мексики визнали дизайном 2020 року. Інсталяцію встановила архітектурна студія Rael San Fratello у 2019 році. Проте гойдалки пробули на кордоні тільки 4 хвилин, тому що їх установлення не узгоджувалося. За такий короткий час фотографії цих гойдалок стали вірусними й поширилися соцмережами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь