Спецпроєкти

У Нігерії бойовики повернули учениць, яких викрали з гуртожитку школи


Бойовики звільнили учениць, яких викрали зі школи-інтернату 26 лютого в місті Джангебе.

Про це повідомляє Reuters.

Детальніше

Зі школи-інтернату викрали 315 дівчат. За словами губернатора штату Замфара Белло Матавалле, бойовики звільнили 279 дівчат.

Секретар штату Замафара Сулейман Танау Анка додав, що деякі з дівчат натрапили на чагарник, а кількість полонених становила 279. Журналісти видання Reuters повідомили, що бачили в будівлі уряду штату дівчат у мусульманських завісах і медичних масках. 

Більшість дівчат виявилися неушкодженими, але принаймні десяток відправили до лікарні. Дівчата були переважно босоніж, у кількох є травми ніг.

«Ми йшли по каменях і чагарниках. Вони бити нас рушницями, щоб ми могли рухатися. Тих, хто не міг іти, бойовики несли на руках», ㅡ розповіла одна з постраждалих 15-річна Фаріда Лавалі. 

Батько, сім дочок якого були серед викрадених і звільнених, заявив, що інцидент не завадить йому навчати своїх дітей.

«Це хитрість ㅡ  відмовити наших дівчат здобувати західну освіту, від якої ми далеко відстаємо. Ми не повинні піддаватися шантажу. Я раджу уряду, щоб вони негайно вжили запобіжних заходів, щоб зупинити подальші викрадення», ㅡ сказав батько Лоуал Абдуллахі агентству Reuters.

Раніше ми розповідали, що озброєні люди здійснили рейд на державну школу для дівчат. Деяким із них вдалося втекти. Зловмисники приїхали на 20 мотоциклах і вивели викрадених дівчат у ліс. Під час нападу на школу вони вбили поліціянта. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь