Спецпроєкти

«Бігом допомагай планеті!»: у Києві відбудеться благодійний забіг проти сміття No Waste Run


15 травня відбудеться благодійний забіг No Waste Run, де збиратимуть гроші на будівництво культурного об’єкта «України без сміття», що популяризуватиме культуру сортування відходів.

Як відбуватиметься забіг?

Організаторами благодійного забігу виступили фандрейзингова платформа Kind Challenge та соціальний стартап «Україна без сміття». Мета проєкту — зібрати 1 500 000 гривень, встановивши цим справжній рекорд бігового фандрейзингу.

Бігуном-благодійником може стати кожен охочий, незалежно від місця проживання — для цього треба виконати всі умови забігу. Пробігти символічні 2,5 км чи 10 км можна на ВДНГ або в будь-якій іншій точці світу, самостійно або з командою. Організатори планують долучити до забігу не менш ніж три тисячі людей.

Усім учасникам, які виконають умови забігу, організатори обіцяють особливі нагороди — медаль із переробленого пластику, а також призи від партнерів забігу. А ще в бігунів безплатно прийматимуть відсортовані відходи на перероблення.

«Україна без сміття» планує збудувати музей відходів і сортування, майданчик для «безпластикового» фермерського ринку, а також простір просто неба для артзаходів. Об’єкт має повністю змінити уявлення про сміття і відходи.

«Ми в УБС переконані в тому, що сміття немає. Сміття зникає, коли ми про нього піклуємося й ретельно сортуємо. Ми щодня викидаємо в смітник цінні ресурси: скло, пластики, метали чи папір. Наш культурний об’єкт на ВДНГ стане справжнім порталом в інший світ, у якому не існує сміття, а є тільки цінні вторинні матеріали, що можуть знову стати корисними речами. Час змінювати стереотипне уявлення в суспільстві про те, що відходи — це щось брудне та неприємне. Забіг — чудовий старт для нашої фандрейзингової кампанії зі збору грошей на будівництво», — розповідає очільниця «України без сміття» Євгенія Аратовська.

Благодійний забіг No Waste Run реалізовуватиметься за фінансової підтримки компаній, які вболівають за формування нової сортувальної культури: Укргазбанк і Danone. Слоган і віжуал екозабігу розробив креативний партнер — незалежне рекламне агентство TABASCO.

Як узяти участь?

  1. Безплатно зареєструватися на платформі kindchallenge.net і створити свій профіль. Серед благодійних фондів обрати — «Україна без сміття», а серед переліку забігів – No Waste Run 2021 – 15 травня.
  2. Зробити благодійний внесок. Переказати на власну кампанію будь-яку суму від 500 грн. Цей благодійний внесок і є реєстраційним збором на забіг. 90% від суми відразу підуть на рахунок ГО «Україна Без Сміття», щоб пришвидшити будівництво нової сортувальної станції.
  3. Розповісти друзям про ініціативу в соцмережах, збирати більше грошей для УБС та готуватися до забігу на 2,5 або 10 км.
  4. 17 квітня прийти на ВДНГ, пробігти обрану дистанцію й отримати медаль із переробленого пластику або ж пробігти свою дистанцію з будь-якої точки та отримати медаль поштою!

«Наші забіги відрізняються від інших благодійним складником: кожен учасник обов’язково робить свій благодійний внесок або збирає кошти на добру справу серед друзів і команди. Проте великі забіги – багато відходів. Після марафонів уздовж маршрутів часто залишаються купи сміття, які навряд чи потрапляють на переробку. Ми ж хочемо показати, що можна влаштовувати забіги «без відходів» і що такі забіги – дієвий спосіб формування антисміттєвої культури і фінансової підтримки соціальних ініціатив, які захищають довкілля від забруднення», – розповідає засновниця Kind Challenge Таня Гриньова

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь