Спецпроєкти

До Дня видимости лесбійок стартував марафон про лесбійок, їхнє життя та історію: детальніше


26 квітня святкується Міжнародний день видимости лесбійок. На честь цього «Гендер у деталях» запустив Марафон видимости лесбійок, який триватиме тиждень.

Про це розповіли в «Гендер у деталях».

Що відбуватиметься під час марафону?

«Гендер у деталях» разом із SММ-агенцією @limon_journal долучилися до міжнародної практики lesbian visibility week, мета якого – зробити лесбійок більш помітними в суспільстві.

Із 26 квітня протягом тижня на сторінці «Марафон видимости лесбійок» в Instagram відбуватимуться 13 прямих етерів про лесбійок, їхнє життя та суспільство, частиною якого вони є, які вестимуть 19 спікерок.

У понеділок, 26 квітня, о 18:00 відбудеться перший прямий етер на тему «Бути лесбійкою в Україні та поза нею». Його проведуть Катерина Свідницька, комунікаційниця (живе з дружиною і двома дітьми в Нідерландах) та Анна Довгопол, координаторка гендерної програми українського представництва Фонду ім. Г. Бьолля, співредакторка «Гендер у деталях».

У вівторок, 27 квітня, о 18:00 засновниця й редакторка українського лесбійського* самвидав-журналу «Лезо» lezozine Катерина Семчук розповість про «Лесбійську історію України».

У середу, 28 квітня, о 18:00 відбудеться прямий етер на тему «Юридична консультація. Права і проблеми лесбійок в Україні».

Більш детальну програму можна дізнатися за посиланням. Щоб долучитися до марафону, потрібно підписатися на 32 людей у підписках акаунту.

«Гендер у деталях» назвав такі проблеми, з якими стикають лесбійки в Україні:

  • Лесбійки зазнають подвійної стигми — як жінки і як гомосексуальні люди.
  • Здебільшого не говорять відкрито про те, хто вони, оскільки зіштовхуються з осудом, приниженнями, неприйняттям, агресією.
  • Суспільна гомофобія призводить до внутрішньої або інтерналізованої гомофобії, коли виникає почуття сорому за те, ким ти є.
  • В Україні лесбійки не можуть укласти офіційного шлюбу/партнерства, а отже — оформити спільне майно, отримати спадщину коханої, розподілити опіку над дітьми.
  • Буденний візит до гінеколога може стати проблемою. Що відповісти про сексуальне життя, щоб не почали лікувати від гомосексуальности?
  • Коли в лесбійок є діти, потрібно постійно відповідати на запитання «де тато?» й вигадувати правдоподібні пояснення, хто ж ця друга тьотя, яка приходить забирати дитину з дитсадка/школи.
  • Родини лесбійок інколи не приймають доньок настільки, що намагаються «вилікувати», зокрема побоями та «корекційними» зґвалтуваннями.

Раніше ми розповідали, що Елтон Джон засудив Католицьку церкву та звинуватив у лицемірстві після відмови благословляти одностатеві шлюби.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь