Спецпроєкти

Ґрета Тунберґ пожертвує зі свого фонду 100 тисяч євро для справедливого розподілу вакцин проти COVID-19


Шведська екоактивістка Ґрета Тунберґ пожертвує зі свого фонду 100 тисяч євро на глобальний механізм COVAX, який безплатно поставляє країнам вакцини проти COVID-19.

Про це пише DW.

Подробиці

Про це екоактивістка заявила 19 квітня на пресконференції Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Женеві. Вона вважає, що міжнародне співтовариство має сприяти справедливому розподілу вакцин.

«Ми маємо засоби, щоб виправити великий дисбаланс, який існує сьогодні в боротьбі з COVID-19 у всьому світі <…> Як і у випадку з кліматичною кризою, ми насамперед повинні допомогти тим, хто перебуває в найбільшій небезпеці», — додала Ґрета Тунберґ.

Водночас у ВООЗ заявили, що справедливий розподіл ресурсів дасть змогу взяти пандемію під контроль за кілька місяців.

«У нас є інструменти, щоб узяти під контроль цю пандемію протягом кількох місяців, якщо ми застосовуватимемо їх послідовно та справедливо. Ми бачили неймовірні інновації в науці; тепер нам потрібні інновації, щоб якомога більша кількість людей могла отримати користь від цієї науки», – заявив голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

Також він зазначив, що кількість нових випадків COVID-19 збільшується восьмий тиждень поспіль. Організації нині відомо про понад 5,2 мільйона нових інфікувань, що є найбільшим показником за один тиждень.

Водночас п’ятий тиждень поспіль зростає кількість смертей від COVID-19. Організації відомо про понад три мільйони летальних випадків.

«Я закликаю світову спільноту наслідувати приклад Ґрети й робити все, щоб захистити найуразливіших людей у світі від цієї пандемії», – додав голова ВООЗ.

Раніше ми розповідали, що в Україні третя хвиля пандемії COVID-19 іде на спад.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь