Спецпроєкти

Майже 200 жінок у Чилі завагітніли після вживання протизаплідних пігулок, виданих за держпрограмою


У Чилі 170 жінок повідомили, що завагітніли після вживання протизаплідних пігулок Anulette CD, які видали за держпрограмою.

Про це пише CNN.

Як відреагував уряд?

Понад 275 тисяч упаковок протизаплідних пігулок із двох бракованих партій розповсюдили за держпрограмою в медичні центри Чилі. Щонайменше 170 жінок завагітніли після їх вживання. Ситуація може виявитися складнішою, тому що десятки жінок живуть у сільській місцевості без доступу до інтернету й не можуть повідомити про проблему.

Правозахисна група Corporacion Miles, яка захищає права потерпілих, заявляє, що фармацевтичну компанію вже оштрафували на 92 тисячі доларів, але інших кроків держава не зробила.

«Держава не взяла на себе жодної відповідальности й не зробила жодних заяв чи будь-яких серйозних компромісів для потерпілих жінок», — сказала координаторка Corporacion Miles Лаура Дагніч.

Також правозахисна організація закликає уряд виплатити жінкам компенсацію й дозволити жінкам за бажанням зробити аборт. У Чилі аборти дозволено тільки у трьох випадках: зґвалтування, загроза життю матері й у разі нежиттєздатности плода.

У репортажі CNN взяли участь дві героїні, які вживали цей препарат і не планували народжувати через фінансову скруту. Вони не можуть перервати вагітности й тепер думають, як накопичити гроші для виховання дітей.

Також потерпілі планують подати колективний позов проти держави.

Раніше ми розповідали, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт, що передбачає посилення відповідальности за домашнє насилля.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь