Спецпроєкти

Мінцифри під’єднає 3 000 сіл до швидкісного інтернету до кінця 2021 року


Мінцифри планує під’єднати 3 000 сіл до оптичного фіксованого інтернету до кінця 2021 року.

Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

Детальніше

Дослідження Мінцифри у 2019-2020 роках показало, що в понад 15 тисяч сіл, де проживає близько 3,5 млн українців, немає покриття швидкісним фіксованим інтернетом.

«Ми будуємо цифрову державу, а швидкісний інтернет — її фундамент. Уже за три  роки 95% українців зможуть користуватися швидкісним інтернетом 24/7. На цьому шляху проєкт «Інтернет-субвенція» — значний крок. Він значно наближає нас до виконання однієї з ключових цілей Мінцифри», — коментує заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Тому цього року для під’єднання 3 000 сіл планують виділити 500 мільйонів гривень. Для ефективного та прозорого розподілу коштів Мінцифри розробило окремий сайт «Інтернет-субвенція».

На сайті можна дізнатися:

  • як подати заявку для участи у відборі;
  • цілі та можливості проєкту;
  • правила отримання громадами субвенції з держбюджету;
  • як діяти селянам, щоб отримати доступ до фіксованого швидкісного інтернету;
  • етап, на якому перебуває проєкт;
  • перевірити інформацію Мінцифри щодо наявности або відсутности оптичних мереж у селах;
  • відповіді на решту запитань, які можуть виникнути.

«Зазначимо, що у проєкті йдеться саме про оптичний інтернет. Це фіксований швидкісний інтернет, але з використанням найсучасніших технологій. Його можна порівняти з електромобілем Tesla в автомобільній сфері. Оптичний інтернет — найбільш швидкий, надійний і безпечний. І саме його отримають українські села уже у 2021 році», — зазначили у пресслужбі.

Нині проєкт «Інтернет-субвенція» перебуває на етапі попереднього збору заявок від голів ОТГ. Дані на сайті оновлюються в реальному часі. Сьогодні попередні заявки вже оформили 622 громади щодо 4 066 сіл та 12 974 об’єктів соціальної інфраструктури — шкіл, дитячих садочків, бібліотек, лікарень.

Також на сайті можна дізнатися, чи може конкретне село претендувати на кошти з держбюджету.

Раніше ми розповідали, що фейковий сайт платформи «Дія» збирав дані банківських карток українців.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь