Спецпроєкти

«Без паперів»: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який регулюватиме питання, пов’язані з наданням та отриманням е-послуг


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт 5495 «Про особливості надання електронних публічних послуг», який має пришвидшити цифровізацію.

Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Що змінює цей законопроєкт?

Підписали проєкт закону 117 депутатів. Він регулюватиме питання, пов’язані з наданням та отриманням е-послуг. Вводять такі терміни, як «електронна публічна послуга», «комплексна електронна публічна послуга», «публічна послуга», і встановлюються особливості їх надання.

«Зокрема, вперше закріплюється поняття «автоматичного режиму надання електронної послуги». Завдяки цьому ми зможемо зробити послуги більш прозорими та усунути людський фактор із процесу прийняття рішень», – додають в повідомленні.

Також, у Мінцифри пояснюють, що цифровізацію послуг блокувало те, що більшість законів України вимагають при наданні публічних послуг, виключно паперові документи і заяви. Цей законопроєкт змінює цю систему. З осені цього року державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо потрібно інформація є в реєстрі.

Раніше ми розповідали, що Мінцифри запустило подкасти про пошук роботи й перехід бізнесу в онлайн.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь