Спецпроєкти

У Великобританії активіст відкрив безпечну кімнату для вживання наркотиків: це може допомогти боротися з поширенням ВІЛу


Активіст Пітер Крікант відкрив першу безпечну пересувну кімнату для прийому наркотиків у своєму мікроавтобусі.

Про це пише The Guardian.

Як працює ця кімната?

У мікроавтобусі Кріканта є стерильне медичне приладдя для прийому наркотиків, а також, якщо у когось буде передозування, йому викличуть швидку. Пітер вважає, що безпечна кімната дуже потрібна для тих наркозалежних, які ще не готові розпочати лікування.

Пітер паркує свій мікроавтобус біля популярних серед наркозалежних місць. Тут людина може вживати наркотики безпечно і під наглядом. Активіст додає, що за годину у його мікроавтобусі роблять приблизно 4 ін’єкції.

«Сьогодні молода жінка користувалася послугою безпечне споживання. Вона знову була близька до передозування, у неї з’явилися нові шрами від селфхарму, вона була засмучена і плакала. Їй 20 років», — розповідає Пітер Крікант.

Ініціативу підтримав уряд Шотландії. Там додають, що це може допомогти боротися поширенням ВІЛу. Проте, уряд Великої Британії, вважає ініціативу Пітера незаконною. Тут діє закон, який може притягнути до кримінальної відповідальності за створення наркопритону. Також, вони додають, що це може відволікати наркозалежних від лікування.

Сам Пітер Крікант протилежної думки і планує балотуватися в парламент, щоб змінити законодавство.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь