У Києві відбудеться мітинг проти поліційного насильства. Приводом стало побиття правоохоронцями музиканта на Подолі
21 травня об 11:00 у Києві на вулиці Хорива, 20 відбудеться мітинг проти поліційного насильства. Акція запланована під відділком поліції Подолу, передає Хмарочос.
Учасники зібрання планують домогтися звільнення очільника Подільського управління поліції Павла Василенка.
Учора, у ніч на 19 травня, представники поліції побили засновника гурту «Дичка» і художника Дмитра Бугайчука. Інцидент стався на вулиці Кирилівський, біля репетиційної студії.
Сам Дмитро зазначає, що до нього підійшов «невідомий чувак», який попросив підійти до поліційної машини. На запитання навіщо, за словами Бугайчука, поліціянт відповів ударом у ніс.
«…я знепритомнів. Далі вони мене довго вовтузили по асфальту, – каже Дмитро. – Того, хто мене бив, бачив у відділку».
За словами свідка Євгена Котенка, який надав відеозапис інциденту, правоохоронцям здалося, що Бугайчук «скинув пакет із забороненою речовиною».
Також є свідчення друзів музиканта. Вони зазначають, що Дмитра душили, притискали до асфальту й розбили йому ніс. Очевидці додають, що Бугайчуку відмовилися викликати «швидку» й застосували газ до двох людей, які перебували на тому місці.
У поліції Подільского району прокоментували те, що трапилися. Правоохоронці заявляють – приводом затримати Дмитра була його спроба втекти.
«При появі службового автомобіля двоє людей почали тікати. Поліцейські побігли за ними. Один з чоловіків тікаючи впав. Біля нього недалеко знайшли наркотичні речовини. Є підозра, що він їх викинув. Відкрито кримінальне провадження про незаконне зберігання наркотиків», – коментують правоохоронці виданню Сьогодні.
До цього, 15 травня, представники поліції зірвали два заходи – концерти у Closer і Mezzanine на Нижньоюрківській. Причини – «порушення правил карантину».
В описі майбутньої події – мітингу проти поліційного насильства – йдеться про те, що очільник Подільського відділку Василенко Павло Юрійович «несе пряму відповідальність за всі сафарі на людей на Подолі, вчиненні зловживання, насильства міліції, незаконні затримання, влаштовані провокації, розбиті голови, травмованих психологічно людей».
Активісти також наголошують, що на Подолі діють працівники Полку особливого призначення «Київ», частина з яких раніше служила в «Беркуті» та «за останній місяць відзначилася на Подолі особливою жорсткістю та фізичним насиллям».