Спецпроєкти

Хлопець хоче продати свою ногу на NFT-аукціоні, щоб допомогти людям із діабетом


Українець Богдан Діордіца, CEO стартапу Sugarrr і діабетик, хоче продати свою ногу як NFT, щоби привернути увагу до проблем із діабетом і зібрати гроші на розроблення додатку для діабетиків.

Про це Богдан Діордіца розповів для bit.ua.

Що відомо про NFT-ногу?

«Ногу, яку ми просканували для роботи, мали ампутувати приблизно два роки тому. Того дня мені пощастило більше, ніж іншим двом із половиною тисячам діабетиків — і я залишився двоногим», — розповідає Богдан Діордіца.

Верх просканованої ноги є з’єднувальним вузлом. До самої ноги прикріпили інсулінову помпу, яка замінює щоденні ін’єкції та подає інсулін в організм цілодобово. На подіумі, де стоїть NFT-нога, написали «2448», що символізує кількість щоденних ампутацій.

«Щодня 2 448 діабетикам ампутують ногу. Виходить, що мінус одна кінцівка що пів хвилини. Це одне з головних ускладнень діабету, з яким ми хочемо боротися. Тому в нас з’явилася ідея зробити диджитал-ампутацію, щоб уникнути реальних», — розповідають у Sugarrr.

Стартапери хочуть із продажу NFT-ноги зібрати гроші на розроблення застосунку Sugarrr. Додаток здійснюватиме ефективний контроль за діабетом, що знижуватиме ймовірність ускладнень, наприклад ампутації кінцівок, сліпоти та ниркової недостатності. Sugarrr збиратиме та аналізуватиме дані про перебіг діабету, вивчатиме патерни хвороби, прогнозуватиме стан користувача й допомагатиме уникати критичних ситуацій — гіпо- та гіперглікемії.

Стартова ціна ноги на NFT-аукціоні становить 5 ETH. 50% з отриманих коштів підуть на пришвидшення розроблення застосунку Sugarrr. Придбати ногу можна за посиланням.

Над NFT-ногою працювали команда студії фотограмметрії Deep3dstudio, 3D-художник Кирило Мельник і музикант Макс Найденко. Роботу над NFT очолює CPO Sugarrr Олександр Солоников.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь