Спецпроєкти

Уряд Франції заборонив використання у школах гендерно-інклюзивних слів


Міністерство освіти Франції заборонило школам використовувати гендерно-інклюзивні слова під час вивчення мови, зокрема в письмовій формі.

Про це пише Telegraph.

Чому уряд видав таку постанову?

Уряд Франції ухвалив таке рішення, щоб «не нашкодити навчанню» й не допустити зміцнення англійської мови як панівної у світі. Постанова забороняє використання гендерно-інклюзивних слів. У Міністерстві освіти додають, що така практика заважає учням навчатися, особливо це складно для школярів із дислексією.

Гендерно-інклюзивні слова використовують для позначення двох гендерів або гендерної нейтральности, додаючи крапки в середині слова. Наприклад, щоб отримати іменник «депутатки», вони беруть слово députées (депутати) і ставлять крапку перед es — député.es.

У правилах французької мови, коли ми говоримо про компанію, яка складається з одного чоловіка та решти жінок, потрібно говорити в чоловічому роді. Наприклад amis (друзі) замість amies. У разі, коли використовується гендерно-інклюзивне написання, щоб позначити відразу два гендери, пишуть — ami.e.s.

«Крапки в середині слів створюють перешкоду під час навчання французької мови», — сказав міністр освіти Франції Жан-Мішель Бланке.

На думку міністра, це заважає учням концентруватися на навчанні. Водночас профспілка вчителів Франції SUD засудила рішення міністерства й закликала шкільних педагогів ігнорувати вказівку уряду.

Раніше ми розповідали, що в Діснейленді акторам парків дозволили мати гендерно-нейтральні стрижки й татуювання.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь