Спецпроєкти

В Україні можна дістати безоплатні консультації юриста онлайн: подробиці


Сервіс «Кабінет клієнта» запустив послугу безоплатної юридичної онлайн-консультації на своєму сайті.

Про це розповів виконувач обов’язків директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Як працює ця послуга?

Зараз послуга безоплатних консультацій юристів працює в тестовому режимі. На сайті БПД legalaid.gov.ua потрібно знайти розділ «Клієнтам» – «Кабінет клієнта» та пройти реєстрацію, де вказати електронну пошту, ПІП, дату народження, номер телефону, стать та область. Далі на вашу пошту надійде лист із посиланням для створення пароля до облікового запису.

У кабінеті зберігатиметься інформація про запити користувача й відповіді на них. Також є можливість залишити відгук про якість юридичних послуг.

Олександр Баранов зазначив, що ідея запустити такий сервіс виникла під час пандемії. Його перевагою є можливість одразу завантажити заяву-запит і фото документів, а також дістати відповідь, яку підготують працівники. І все це онлайн.

Сповіщення про відповідь на запит користувачу надсилають на пошту. У додатку є зручний інтерфейс, що доступний на iOS та Android. Окрім цього, є чат для спілкування з юристами в режимі реального часу.

«Це ще один із кроків, що дозволяє полегшити доступ до безоплатної правової допомоги. Люди можуть контактувати з працівниками системи віддалено, не відвідуючи наші офіси», – додав Баранов.

Проте, поки що сервіс надає лише первинну допомогу:

  • надання правової інформації;
  • забезпечення консультацій і роз’яснень із правових питань;
  • укладання заяв, скарг та інших документів правового характеру (окрім процесуальних);
  • поміч у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

Також юристи сервісу наразі працюють з Національною поліцією в питаннях протидії домашньому насильству та з Міністерством цифрової трансформації в питаннях протидії кібербулінгу.

Незабаром у «Кабінеті клієнта» можна буде звернутися й за вторинною допомогою.

«Кабінет клієнта» розробили до 10-ї річниці ухвалення Закону України «Про безоплатну правову допомогу» за сприяння Програми розвитку ООН в Україні.

Раніше ми розповідали, що уряд ухвалив законопроєкт, який зобов’язує інтернет-гігантів сплачувати податки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь