Спецпроєкти

Двоколісний привід: як легенда про мотоцикл-примару перетворилася на релігійний культ водіїв в Індії


Індія славиться своєю любов’ю до мотоциклів. У 2017 році офіційна статистика свідчила, що всі індійські виробники в сумі продають більш ніж 17.7 мільйонів мотоциклів в рік, або більше 48 000 мотоциклів на день. У 2017 році їм вдалося обігнати по продажах китайський ринок.

Усього в Індії налічується 37 мільйонів мотоциклістів – це один з найбільших показників у світі. В аваріях з мотоциклами щорічно гине не менше 150 000 чоловік.

Тому в штаті Раджастан виник культ, який бореться з ДТП оригінальним способом – поклоняючись містичного мотоциклу.

Релігійний культ водіїв в Індії

32 роки тому, в грудні 1988 року молодий чоловік на ім’я Ом Сінг Ратор (він же Ом Банна) вночі врізався на своєму Royal Enfield Bullet 350 в дерево. Вранці поліція забрала розбитий транспорт в відділення.

Наступного ранку залізний кінь був знайдений на місці аварії. Правоохоронці вирішили, що з ділянки мотоцикл вкрали родичі. Вони забрали транспорт, попередньо злили бензин і зняли приводний ланцюг. Однак і це не допомогло – Bullet 350 знову повернувся на місце події.

Цікавий факт. Англійська компанія Royal Enfield є найстарішим виробником мотоциклом у світі. В Індії мотоцикли цієї марки виробляються з 1955 року. Bullet був першою моделлю, яка з’явилася на світ в 1901 році. Її одно- і двоциліндрові версії випускаються до сьогодні. Зараз випуском Royal Enfield займається Eicher Motors Limited. Її потужності розташовані в місті Ченнай.

Поліцейські злякалися чортівні і віддали мотоцикл родичам загиблого. Ті недовго думаючи продали його в штат, розташований в 400 км від свого села. І цього разу мотоцикл “втік” від нового господаря, який після таких викрутасів і не побажав повертати його назад.

Легенда про двоколісну примару сподобалася місцевим жителям. Вони почали вважати, що покійний власник і сам мотоцикл є божествами.

Royal Enfield прикрасили квітами і помістили в скляну капсулу, яка стала частиною храму Bullet Baba (Буллет Баба), розташованого у путівця. Д

До речі, поліція не надто задоволена виникненням місця поклоніння у трас і шосе, оскільки побоюється заторів.

Біля імпровізованого вівтаря виникла своя інфраструктура. Поруч розташований готель і магазин, за якими стежить місцевий пастор. Сотні прочан залишають грошові пожертвування і здійснюють жертвоприношення.

Водії просять у Ом Сінг Ратор безпечного шляху і захисту від даішників.

Найпоширенішою причиною ДТП на дорогах Індії є водінні в нетверезому вигляді. Тому всі бажаючі можуть напоїти статую Ома віскі, ромом або іншим міцним алкоголем.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь