Спецпроєкти

В етері радіо мер Рівного заявив, що потрібно «запакувати всіх місцевих ромів в автобус і вивезти до Закарпаття»


Міський голова Рівного Олександр Третяк в етері Радіо Трек заявив, що в нього не вистачає сил терпіти ромів та їх усіх варто запакувати в автобус.

Про це повідомили на Радіо Трек.

Подробиці

Записаного етеру розмови на Радіо Трек з Олександром Третяком у доступі немає. Імовірно, розмова стосувалася петиції, яку рівненські жителі розмістили на сайті міськради, щодо адміністративної та кримінальної відповідальності ромського населення.

Як зазначає видання, під час етеру Третяк розповів, що нещодавно він зустрів ромів на вулицях Рівного та заявив, що у них є декілька годин, щоб «забратися з міста».

«Але ті поскаржилися, що не їздять поїзди, автобуси тощо. Я бачу, що йде до того, що ми зробимо радикально: усіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття», ─ додав мер Рівного.

Також він заявив, що має провести засідання робочої групи з правоохоронними органами, щоб розв’язати питання, аби «представники ромської національності не поводилися так нахабно».

«Правоохоронці мали б стежити за цим, і муніципальна варта, яку ми ось-ось запускаємо», ─ заявив мер.

Комісія з журналістської етики раніше вже засуджувала використання ксенофобних, расистських тверджень, поширення неправдивої інформації та розпалювання ворожнечі в матеріалах Радіо Трек.

Окрім цього, ромський правозахисник Юліан Кондур зазначив для видання «ZMINA», що Коаліція ромських неурядових громадських організацій готує звернення до Комісії з журналістської етики, стосовно порушення журналістських стандартів у публікації на сайті Радіо Трек.

Також вони звертатимуться щодо висловлювань мера до Омбудсмана.

«Наразі ми намагаємося знайти пряму мову та зрозуміти, що було сказано та в якому контексті», ─ додав Юліан Кондур.

Раніше ми розповідали, що Україна опинилася в десятці країн, громадяни яких просили про притулок в ЄС.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь