Спецпроєкти

У Південній Африці уряд планує дозволити жінкам мати декількох чоловіків (спойлер: це сприйняли негативно)


Міністерство внутрішніх справ Південної Африки пропонує дозволити жінкам мати декількох чоловіків.

Про це пише BBC і CNN.

Про що взагалі йдеться?

МВС Південної Африки вніс на розгляд громадськості постанову, яка пропонує зробити шлюб у країні інклюзивним. Зокрема, урядовці звернулися за допомогою до правозахисників та фахівців, які запропонували ввести до законодавства принцип «гендерної нейтральності шлюбу».

Постанова має поновити шлюбне законодавство. У Південній Африці легалізована полігамія та одностатеві шлюби, а ще чоловіки можуть мати кількох дружин. У країні також дозволені шлюби неповнолітніх.

Проте, як зазначають автори проєкту, законодавство не враховує ситуації, коли один із подружжя змінює стать. Тому для поновлення шлюбу їм потрібно спершу розвестися, а потім знову одружитися.

«Законодавство про шлюби в Південній Африці не відповідає загальній політиці, що ґрунтується на конституційних цінностях і розумінні сучасної суспільної динаміки», – йдеться в ініціативі.

Автори проєкту також пропонують визнавати шлюби, укладені мусульманами, індусами, євреями й растафаріанами, і легалізувати поліандрію, тобто можливість для жінок брати шлюб одночасно з кількома чоловіками.

«Південна Африка може позбутися категоризації шлюбів за ознаками раси, сексуальної орієнтації, релігії та культури. Це означає, що країна також може ухвалити подвійну систему моногамних / полігамних шлюбів», – зазначають у документі проєкту.

І як на це відреагували?

11 травня проєкт внесли на розгляд громадськості. Пропозиції та зауваження до документа можна вносити до 30 червня.

Законопроєкт сприйняли неоднозначно. Особливо обурила публічних діячів (від членів парламенту до знаменитостей) Південної Африки легалізація поліандрії.

Ось декілька цитат:

«Настане час, коли один із чоловіків скаже: "Ти забагато часу проводиш із отим чоловіком, але не зі мною" – і ось вам конфлікт між двома чоловіками», – заявив лідер опозиційної Африканської християнсько-демократичної партії Кеннет Мешу.
«Можна уявити, що після народження дитини знадобиться більше ДНК-тестів, щоб дізнатися, хто ж її батько», – стверджує голова ісламської партії Аль-Джама Ґаніф Гендрикс.
«Ми ж, понад те, духовний народ. Наш дух, наш творець упевнився, що ми створені в такій подобі. Думки про поліандрію – чужоземні», – заявив зірка реаліті-шоу Муса Мселеку, у якого є чотири дружини.
«Африканські суспільства не готові до справжньої рівності. Ми не знаємо, що робити з жінками, яких ми не можемо контролювати», – додав академік Колліс Мачоко, який спеціалізується на темі поліандрії.

Декілька слів про поліандрію

Професор Колліс Мачоко зазначає, що у поліандрії жінка ініціює шлюб із декількома чоловіками. Зазвичай чоловіки йдуть на таке, тому що кохають своїх дружин і бояться втратити їх, або не можуть задовольнити жінку в сексуальному плані, або є безплідними.

Він досліджував поліандрію на своїй батьківщині – у Зімбабве. Там поліандрія незаконна та є соціальним табу. Проте йому вдалося опитати 20 жінок і 45 чоловіків, які перебувають чи перебували в таких стосунках.

«Коли вони стикаються з кимось, кому вони не довіряють або кого не знають, вони заперечують, що такий шлюб існує. Усе це через страх репресій і переслідувань», – додає академік.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь