Спецпроєкти

У Києві відкриють гараж, де безоплатно забирають, сортують і відправляють на перероблення ваше сміття


Команда ресторанів «Привіт» відкриває пункт безоплатного приймання вторсировини Plastic Club на Золотих Воротах.

Про це для bit.ua розповіла команда «Привіт».

Як працюватиме гараж?

З цієї суботи, 12 червня, у тестовому режимі розпочне роботу гараж Plastic Club. Сюди ж здають на перероблювання сміття з Китайського, Тайського та В’єтнамського Привітів.

Відтепер безоплатно на перероблення своє сміття може здати кожен охочий. Для цього потрібно привезти чисту, суху й максимально укомплектовану вторсировину в гараж, який розташований за адресою вул. В’ячеслава Липинського, 1-3.

Даша Кацуріна розповідає, що ідея проєкту виникла в команди, коли вони зіткнулися з низкою проблем:

  1. У наших бізнесах ми споживаємо величезну кількість харчових продуктів, і відповідно у нас багато сміття — відходів і пакування. Ми довго вчилися його сортувати й утилізувати.
  2. Кілька років тому ми припинили використовувати пластиковий посуд і пакування «на виніс», а тому перейшли на крохмаль. Але незабаром з’ясували, що для утилізації пакування з крохмалю потрібні компостні ями, яких в Україні немає. Відповідно це не має жодного сенсу та не допомагає екології. Ми вирішили повернутися до пластику, але за умови його повної утилізації (спалювання або перероблення).

«Наші спроби розібратися з тим, як діяти більш екологічно, привели нас до висновку, що більшість цілком свідомих людей не сортує сміття, тому що це банально складно і займає багато часу. Ми вирішили допомогти бізнесам та жителям нашого району, поділитися накопиченим досвідом і запустити пункт для приймання, сортування та відправки на перероблення — Plastic Club», — додає Даша Кацуріна.

Куди потрапляє зібране сміття далі?

Надалі переробленням та сортуванням опікується стартап Ecola. З гаража кур’єри (еколери) забирають сировину та відвозять на сортувальну станцію Ecola. Там сировина сортується на 40+ фракцій, накопичується, пресується в тюки вагою по 300-400 кг і передається на перероблення або на високотемпературну утилізацію.

До пункту приймання можна здати скло, папір (картони, журнали, книги, тетрапак), метал і пластик (пакети, прозорі пляшки, пляшки від побутової хімії та кришки).

Plastic Club не приймає органічне сміття, медичні та фармацевтичні відходи.

З цієї суботи, 12 червня, Plastic Club працюватиме в тестовому режимі за графіком:

  • Середа 16:00-20:00
    Субота-неділя 11:00-18:00
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь