Спецпроєкти

Мінцифра запустила портал ЕкоСистема, де публікуватимуть актуальна інформація про стан довкілля


Мінцифра запустила національний портал ЕкоСистема з актуальною інформацією про стан довкілля.

Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Подробиці

ЕкоСистема надає доступ до інформації про стан навколишнього середовища та природні ресурси. Як зазначають у повідомленні, раніше тримання одного дозвільного документа в екологічній сфері становило більш ніж 4 300 годин очікування та коштувало 6 тисяч гривень для підприємців.

Наразі на порталі доступні шість послуг:

  • висновок про транскордонне перевезення відходів;
  • ліцензія на відходи;
  • лісорубний квиток;
  • сертифікат про походження деревини;
  • декларація про відходи;
  • дозвіл на спецводокористування.

Також відкритий доступ до 35 реєстрів екологічної інформації. У планах Мінцифри – запустити 29 послуг та інтегрувати їх із порталом Дія.

Наприклад, на платформі є Екологічна мапа, де громадяни можуть надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ.

Раніше ми розповідали, що з 2022 року в Україні заборонять продавати пластикові пакети. Законопроєкт не допускає розповсюдження пластикових пакетів завтовшки до 50 мкм із 1 січня 2022 року в об’єктах роздрібної торгівлі та з 2 січня в об’єктах ресторанного господарства.

Також заборонено розповсюдження поліетиленових пакетів із добавками солей перехідних металів – кобальту, нікелю, заліза (біорозкладні пластики), та схиляння до купівлі пластикових пакетів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь