Спецпроєкти

Євросоюз ухвалив резолюцію про право на легальний і безпечний аборт: що це змінює для країн-учасниць?


Депутати парламенту Європейського Союзу ухвалили резолюцію про право на легальний і безпечний аборт.

Про це пише Rauters.

Що це змінює для країн-членів?

Резолюція не є обов’язковим до виконання документом. Проте, постанова закликає європейські держави, що входять в об’єднання, забезпечити жінок правом на легальний і безпечний аборт.

За ухвалення резолюції проголосувало 378 парламентарів, проти ─ 255. У документі автори заявляють, що під час пандемії права жінок постраждали більше, ніж права чоловіків.

Зокрема, багато жінок не мали доступу до медичних послуг сексуального і репродуктивного здоров’я. Тому резолюція закликає країн ЄС впровадити регулярні медичні огляди, полегшити доступ до протизаплідних засобів і лікуванню безпліддя.

Також, резолюція торкається питань менструальної бідності, тобто коли жінки не мають фінансової можливості купувати тампони, прокладки чи інші засоби гігієни.

Резолюція окрім цього закликає захищати права інтерсексуалів і вимагає покращити рівень статевого виховання для дітей у школах.

Окремо депутати при ухваленні резолюції виступили проти і засудили уряд Польщі, який дозволив аборти лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози своєму життю та здоров’ю.

Противники резолюції заявляють, що доступ до абортів не покращує здоров’я жінки, а право на життя має бути основоположним. Прихильники документи вважають, що саме зміцнення сексуального та репродуктивного здоров’я та прав необхідні для створення рівності та дотримання демократичних прав людини.

Раніше ми розповідали, що у світі набула чинності перша міжнародна конвенція про домагання на роботі. Поки що документ ратифікували лише шість країн: Аргентина, Намібія, Сомалі, Уругвай, Фіджі та Еквадор.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь