Спецпроєкти

«Тисни, аби не тиснули на тебе»: 5 червня відбудеться мирний мітинг проти свавілля радикалів


ГО KyivPride оголосили, що 5 червня відбудеться мирний мітинг проти свавілля радикалів та за ухвалення законопроєкту 5488 про дискримінацію.

Про це KyivPride повідомили на своїй сторінці в Instagram.

Де відбудеться мітинг?

У суботу, 5 червня, о 12:00 під Офісом Президента відбудеться мирний мітинг «Тисни, аби не тиснули на тебе» проти свавілля радикалів, саботажу з боку поліції та за ухвалення законопроєкту 5488.

«Нам набридло терпіти свавілля радикалів, постійні напади організованих злочинних угруповань на мирних активісток та активістів. Ми не будемо терпіти саботаж поліції з ігноруванням системного насильства з боку радикальних консерваторів на ЛГБТ+ людей, феміністок та інших, кого вони вважають загрозою так званим “традиційним цінностям”!», — зазначають в KyivPride.

Також в організації додають, що у 2020 році сталося понад 100 нападів та переслідувань активісток й активістів.

«Напади на ЛГБТ+ в Києві стали частим явищем: радикали тероризують зовнішньо некомфортних перехожих на Подолі, намагаються зривати правозахисні та культурні заходи», — пояснюють у повідомленні.

Що відомо про законопроєкт 5488?

Зокрема, на мітингу вимагатимуть ухвалення законопроєкту 5488, щодо покарання за дискримінацію за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Його вніс  на розгляд 13 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться:

«Реалізація акта дозволить забезпечити захист прав осіб, відмінних за такими ознаками, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність, етнічне та соціальне походження, громадянство, сімейний і майновий стан, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, місце проживання, мова, або іншими ознаками, що забезпечить належний рівень протидії проявам нетерпимості в суспільстві та дотримання провідних європейських і демократичних принципів відповідно до загальних положень Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Законопроєкт пропонує нормативно визначити термін «нетерпимість», який слід розуміти як відкрите, упереджене та негативне ставлення стосовно категорії осіб, відмінних за низкою ознак.

Раніше ми розповідали, чи відбудеться ПрайдМісяць і Марш рівности у 2021 році.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь