Спецпроєкти

Дослідниця вкрала небезпечний вірус із лабораторії, щоб продати його. Їй загрожує до п’яти років ув’язнення


Дослідниця працювала в Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів в Україні. Вона вкрала з лабораторії вірус зі штамом ньюкаслської хвороби птиці.

Про це пише Офіс генерального прокурора.

Подробиці справи

Колишня співробітниця лабораторії вкрала зразок штаму ньюкаслської хвороби птиці та зберігала його в холодильнику вдома. Вона не повернула у сховище частину організмів і змінила цифри в документах.

«Щоб приховати злочин, завідувачка сектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів. Тобто вона умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу ─ зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала», ─ пояснюють докладніше в Офісі генерального прокурора.

Також у повідомленні зазначають, що вона зробила це з метою продажу.

Їй висунули обвинувачення за частиною другою статті 191 Кримінального кодексу у привласненні чужого майна за використання службового становища. Дослідниці загрожує ув’язнення до п’яти років.

Ньюкаслська хвороба, або псевдочума, – це вірус, який вражає птицю, зокрема курок, і характеризується проблемами з органами дихання (наприклад, розвиває пневмонію), а також викликає порушення в роботі центральної нервової системи та травлення. У київській лабораторії цей вірус використовували для виробництва вакцини.

Раніше ми розповідали, що жінка працювала в цій лабораторії як завідувачка сектору інституту біотехнологій.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь