Спецпроєкти

Відкриваємо еру космічного туризму: розповідаємо, що потрібно знати про політ Джеффа Безоса


20 липня засновник Аmazon Джефф Безос здійснив туристичний політ у космос на ракеті New Shepard, який розробила компанія мільярдера Blue Origin.

За дев’ять днів до цього інший мільярдер і засновник Virgin Galactic Річард Бренсон полетів у космос на відстань 86 кілометрів. Різниця між цими двома польотами в тому, що Бренсон не перетнув умовну лінію Кармана, яку ще називають межею космосу. Або насправді перетнув, але суперечки щодо цього тривають.

Компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic є прямим конкурентом компанії Безоса Blue Origin у галузі космічного туризму. Бренсон мріяв полетіти в космос раніше Безоса, і йому це вдалося. Проте акції компанії Virgin Galactic усе ж впали на 7% після польоту Джеффа Безоса. Ось такі от перегони.

Дату засновник Blue Origin вирішив не змінювати, адже 20-го липня відзначають 52-гу річницю першої висадки на Місяць, яка відбулася у 1969 році.

Разом із Безосом у космос полетіли його молодший брат, 82-річна льотчиця Уоллі Фанк і 18-річний голландець Олівер Демен, який переміг на аукціоні, де компанія Blue Origin розігрувала квиток.

Уоллі Фанк та Олівер Демен стали найстарішою й наймолодшим відповідно, хто побував у космосі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jeff Bezos (@jeffbezos)

Дуже коротко про політ

Ракета-носій New Shepard взлетіла з платформи недалеко від ранчо Безоса о 16:12 за Київським часом. Через три хвилини капсула з космічними туристами відділилася від ракети. Ракета повернулась на платформу.

Капсула досягла межі Кармана – 100 кілометрів і пролетіла ще 7 кілометрів угору. Загалом Безос та інші туристи пролетіли від землі 107 кілометрів угору. Ракета розігналася під час польоту до максимальної швидкості 3595 кілометрів за годину.

У космосі туристи побули приблизно 3-4 хвилини. Вони успішно повернулися на землю за допомогою трьох парашутів і приземлилися недалеко від стартового майданчика. Загалом політ тривав 10 хвилин.

Уоллі Фанк 60 років мріяла полетіти в космос

Льотчиця Уоллі Фанк стала найстарішою астронавткою у світі, яка здійснила політ у космос. Ще з 1960-их років вона брала участь у загоні підготовки перших жінок-астронавток, проте так і не полетіла в космос. До вчора.

Зараз Уоллі Фанк 82 роки. Джефф Безос сам запросив її полетіти в космос із ним.

Після польоту Уоллі розповіла, що за своє життя вона відвідала багато тренінгів для астронавтів у всьому світі, зокрема в Росії та США, і завжди випереджала за своїми результатами чоловіків.

«Я не можу це передати словами. У мене був відмінний інструктор, він розповів про все, що нам належить. Ми піднялися, і я побачила темряву. Я думала, що побачу Землю, але ми були досить високо. Я відчувала себе чудово! Я лежала й летіла в космос», –розповіла Уоллі Фанк на пресконференції Blue Origin.

Також вона подякувала за можливість, яку подарував їй Джефф Безоз і заявила, що хотіла, щоб політ тривав довше, і що вона мріє полетіти якнайшвидше ще раз.

І що далі?

Джефф Безос планує здійснити ще два туристичні польоти в космос у 2021 році. На пресконференції після приземлення мільярдер сказав, що можливо один із польотів відбудеться у вересні або жовтні.

Невідомо скільки пасажирів буде в наступному польоті, але капсула може вмістити до шести людей.

Також він заявив, що компанія вже дістала замовлення на приватні польоти на загальну суму 100 мільйонів доларів.

Проте не всі радіють початку ери космічного туризму. Старший демократ із Комітету з питань оподаткування у США Ерл Блюменауер пропонує ухвалити законопроєкт про захист від викидів вуглецю, який буде спрямований на оподаткування космічних польотів без наукової мети.

«Дослідження космосу є неоподатковуваним відпочинком для багатих. Подібно до того, як звичайні американці платять податки, купуючи квитки на літак, мільярдери, які літають у космос без наукового внеску, повинні робити те саме», – заявив Блюменауер.

У законопроєкті розглядається можливість ввести 10-відсотковий акцизний податок на пасажира, що подібний до акцизних зборів на авіаквитки. Також ввести дворівневі податки за польоти на відстані 50-80 миль над поверхнею Землі та значно вищі для тих, хто перевищує 80 миль.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь