Спецпроєкти

У річках України піднімається рівень води через сильні зливи


Через сильні зливи піднімається рівень води в річках у різних областях України.

Про це попереджає Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Що відомо?

Рівень підняття води очікують у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Чернівецькій і Закарпатській областях.

Надзвичайники попереджають про жовтий і помаранчевий рівень небезпеки. Зокрема у Львівській області рівень води зросте від 0,5 до 1,5 метрів, у нижнiх течiях річок Стрв’яж і Свiча – на 1,5-2,5 метра. У Стрийському районі можливий помаранчевий рівень небезпеки.

В Івано-Франківській області рівень небезпеки помаранчевий, можливе затоплення ближніх до річок населених пунктів, прирічкової інфраструктури, заплав. Рівень води підніметься від 1,5 до 2,5 метра.

«У мiсцях випадiння сильних опадів можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку з пiдтопленням понижених ділянок, у гiрських районах iснує загроза сходження селевих потокiв та зсувів ґрунту (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий)», – додають у ДСНС.

З 21 липня в Україні очікують сильні зливи, гради, шквали, грозові дощі. Температура повітря впаде до 22-27 градусів Цельсія. Зливи оминуть лише крайній південь України та Волинь. У столиці також дощитиме, є ймовірність граду та шквалів. Температура впаде до +20 градусів.

Ми розповідали, що потопи в Києві стануть періодичними. Інженерні мережі потребують повної реконструкції.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь