Спецпроєкти

Сила в шрамах: три нові історії про те, як перетворити болісні спогади на символічні татуювання


Шрами можуть викликати дискомфорт, нагадуючи про болісні події з минулого та привертаючи до себе надмірну увагу оточення. Та будь-який неприємний досвід можна пережити й переосмислити, створивши на місці шраму символічне зображення.

Для переосмислення травматичного досвіду був створений проєкт «Філософія татуювань», у межах якого сміливці «будували» нове майбутнє на місці важкого минулого. Допомагали в цьому майстри студії White Sharks Tattoo – саме вони перетворювали шрами на стильні татуювання.

У межах проєкту спільно з Nemiroff The Inked Collection розповідаємо історії сміливих людей, які зуміли залишити минуле та знайшли сили йти далі, зробивши тату на місцях своїх шрамів. Цього разу перетворити шрами на малюнки герої наважилися прямо на фестивалі Tattoo Collection Kyiv, що проходив 25-27 червня та зібрав найкращих майстрів з усієї країни й поціновувачів тату-мистецтва. У межах заходу всі відвідувачі змогли поринути в особливу атмосферу тату-культури, взяти участь в майстер-класах, відвідати виставку ескізів та виграти татуювання.

Сам проєкт «Філософія татуювань» стартував напередодні 8 березня, коли три героїні змогли переосмислити свої шрами, зважилися на татуювання та вже змінили своє життя на краще.

Дарина – має шрам через некомпетентність лікарів

Дарині після народження зробили щеплення БЦЖ. У житті більшості людей ця подія проходить безболісно та не несе за собою жодних негативних наслідків, проте Дарині не пощастило. Виявилося, що вакцину ввели неправильно. Дівчині потрапили в судину, через що в неї з’явилася кавернозна гемангіома – внутрішньотканинне судинне новоутворення. Потрібна була операція.

Дівчинку прооперували, коли їй виповнилося дев’ять місяців. Спочатку руку зашивав один лікар, потім підключився інший. Мамі казали, що буде шрам, але маленький. Проте шрам виявився досить великим та помітним.

Мені завжди було не дуже приємно, особливо в дитинстві, коли діти бачачи цей шрам, запитували: "Що це? Це тебе собака покусав?". Було якось ніяково казати, що це не я винна, а лікарі. Взагалі дивно розповідати про те, чого ти навіть не пам’ятаєш

Дівчина росла, а шрам збільшувався разом із нею. Згодом Дарина все ж таки зважилася на татуювання. На місці шраму дівчина вирішила зробити гілочку польових квітів. Ці квіти для героїні символізують простоту, яка завжди була їй притаманна, а соняшник у середині композиції став уособленням тепла.

На моєму тілі був великий та потворний шрам, який ніяк не можна було прибрати, але татуювання його повністю закрило. Я сподіваюся, що тепер оточення буде захоплюватися цим малюнком, адже він має такий гарний вигляд на тілі. І ніхто не згадуватиме, що там колись був шрам через неприємну подію. Тепер із татуюванням ми будемо створювати нові спогади.

Тату-майстриня Лілія: «Професію тату майстра визначила моя душа. Малювати на папері круто, але набагато крутіше відчувати емоції разом із людьми. Коли ти дістаєш задоволення від процесу, а людина паралельно відчуває радість. Хтось скаже: «тату майстри роблять людям боляче, а вони це терплять». А я скажу, що люди, які плакали через свої порізи або шрами на тілі, тут радіють, що все це позаду. Тату-майстри несуть добро, а не біль»

Філософія татуювань

Татуювання — це не тільки про малюнки на тілі. Це про особистість, неповторність та внутрішню силу. Будь-яке тату несе в собі певне послання та є особливим для свого володаря. На щорічному фестивалі Tattoo Collection, що присвячений модифікаціям та нестандартному способу життя, кожен охочий може поринути у світ тату-культури.

Цього року тату-майстри з усієї України змагалися між собою у 20 номінаціях, а гості могли зробити собі тату прямо посеред заходу.

Під час фестивалю Nemiroff пригощав усіх охочих літніми коктейлями.

Саме культура татуювань, їхня сила та творча складова надихнули бренд Nemiroff на створення смакової лінійки — The Inked Collection. Оригінальний дизайн передає споживачам приховані сенси, так само, як і татуювання на тілі. За стильне оформлення лінійки бренд навіть отримав золоті медалі від журі на міжнародному конкурсі у Лондоні. Експерти відзначили, що дизайн колекції приховує в собі глибокий сенс та неймовірно творчі погляди. Оригінальні авторські смаки ж — насичений BOLD ORANGE, оксамитовий BURNING PEAR та освіжаючий WILD CRANBERRY додають лінійці неповторності.

Владислав – має шрами через невдалу спробу самогубства

У дитинстві Владислав не відрізнявся відмінним навчанням та зразковою поведінкою. Через погані оцінки його маму постійно викликали до школи. Тоді мама Владислава мала деякі особисті проблеми, тому розсердившись, могла вдарити сина. Час від часу вона навіть виганяла його з дому та казала, що він може йти куди хоче та робити все, що йому заманеться. Хлопець байдуже збирався та йшов.

На той час я мав друзів, і в нас був свій підвал, який ми облаштували. Там і мешкали. За деякий час ми зв’язалися з поганою компанією: одні хлопці привели інших і так далі. Так ми почали вживати наркотики. Такий спосіб життя довів мене до того, що в мене просто "поїхав дах". Одного разу я зрозумів, що потрібно покінчити з цим життям. Тоді я порізав собі вени.

На щастя, спроба самогубства виявилася невдалою. Хлопець все ж таки знайшов у собі сили піднятися та йти далі.

Життя поступово почало налагоджуватись. Владислав покінчив з наркотиками, знайшов роботу, створив власну сім’ю, але на руці, як згадка про той важкий період життя, залишилося три шрами.

Люди, які оточували юнака, постійно запитували, звідки в нього шрами. Улітку вони були особливо помітні, коли після довгого перебування на сонці білішали.

Владиславу було неприємно згадувати, як у 13 років він ледь не попрощався з життям. А ще більше хлопець не хотів розповідати про це іншим. Щоб покінчити з болісними спогадами, він наважився на татуювання. Тепер на його руці красується лев як знак зодіаку та символ мужності й сили, а шрамів зовсім не видно.

Тату-майстриня Олена: «З технічної точки зору різниця у тому, перекриваєш ти шрам чи робиш татуювання на чистій шкірі, невелика. Але під час спілкування з клієнтом розумієш, наскільки для нього важливо це зробити. Дивлячись на шрам, розумієш, як було важко, але все змінюється, і все можна виправити. У нашому випадку татуюванням. Майстри часто не просто люди, що роблять тату, вони також відмінні слухачі. Скільки жахливих історій було на нашому шляху. Через деякий час приходить усвідомлення того, як сильно потрібно цінувати життя».

Марина – має шрам після аварії та трьох операцій

Коли Марині було десять років, її збила машина. Це сталося просто в центрі міста на пішохідному переході. У дівчинки був перелом ноги. Два місяці вона мусила лежати.

За рік стало зрозуміло, що лікарі неправильно «склали» ногу. Потрібне було хірургічне втручання. Першу операцію провели, коли Марині виповнилося 12. Після цього дівчина пережила ще два хірургічних втручання.

Нога поступово відновилася, проте залишився великий шрам – завдовжки приблизно в двадцять сантиметрів. Лікарі на нього не зважали, казали тільки, що добре, що Марина сама може ходити.

З того часу дівчина почала сильно комплексувати. Упродовж двадцяти трьох років вона не носила ні шорти, ні сукні, ні спідниці. Дівчина дивилася на свою ногу, і вона здавалася їй дуже негарною.

Аби позбутися неприємних спогадів, пов’язаних з аварією й операціями, та припинити соромитися свого шраму, дівчина вирішила зробити татуювання.


Я зробила дуже гарну квітку – півонію. Вона повністю перекриває шрам. Зараз дуже модні татуювання. Коли я була ще дитиною, думала, що коли виросту, то наб’ю. Так і здійснилася моя мрія. Зараз я дивлюся на ногу, і вона мені не здається некрасивою. Я дивлюся, мені подобається. Усе зробили дуже гарно. Тепер у планах – носити шорти та спідниці.

У багатьох із нас у житті бувають моменти, які залишають за собою не тільки важкі спогади, а й великі шрами. Ці шрами нагадують про болісні події та змушують подумки повертатися до того, що вже не повернути. Проте будь-яку духовну та фізичну травму можна переосмислити, відпустивши минуле та відкрившись новому.

Наші сьогоднішні герої довели, що будь-які зміни в житті – це завжди на краще. Ми можемо впоратися з усіма проблемами, головне – налаштуватися на нове та сміливо йти вперед. А втілити в життя будь-які побажання зможуть майстри студії татуювань White Sharks Tattoo.

Адреса студії: вул. Алішера Навої, 69

Instagram: @whitesharkstattoo
Сайт: wstattoo.com.ua
Додаткові послуги: барбер та пірсинг

Незабаром відкриття нового салону на Оболоні: вул. Героїв Сталінграда, 19
Студія шукає крутих тату- та барбер майстрів в команду.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram