Спецпроєкти

Уряд ухвалив законопроєкт про платіжні послуги. Це дозволить увійти в Україну таким системам як PayPal


Верховна рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №4364 про платіжні послуги, що встановлює нові ліберальні підходи до правового регулювання платіжного ринку та платіжних послуг.

Про це повідомляє депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.

Що змінює цей законопроєкт?

Законопроєкт №4364 змінює правила та підходи до правового регулювання платіжного ринку та платіжних послуг. Також він наближує українське законодавство в цій галузі до європейського.

Зокрема, цей законопроєкт регулюватиме діяльність платіжних систем, а також він встановлює правила їхнього функціонування.

Окрім цього, він впроваджує в Україні систему open banking, що допоможе компаніям налагодити зв’язки з банками.

«Привітайте відкритий банкінг, спрощений вхід на ринок для надавачів платіжних послуг, майданчик для тестування нових продуктів та послуг. Нарешті в Україну зможе зайти PayPal, адже наші правила провадження діяльності будуть максимально наближені до європейських!», – додала Ольга Василевська-Смаглюк.

Законопроєкт дозволяє надавати платіжні послуги поштовим операторам, установам електронних грошей і платіжним установам.

Аналітична компанія Sensor Tower опублікувала звіт, де зазначає, що за 2020 рік завантаження платіжного додатка PayPal в Україні збільшилися на 156% і дорівнюють 600 тис. скачувань.

PayPal і Google Pay є найбільш скачуваними платіжними системами в Європі з 2018 року до першого кварталу 2021 року.

Імовірно, ухвалений законопроєкт дозволить платіжній системі PayPal надати доступ до всіх її функцій. Наразі українці можуть відкривати рахунки та платити за покупки. Але можливості приймати платежі й виставляти рахунки іншим користувачам поки немає.

Раніше ми розповідали, що уряд ухвалив законопроєкт, який зобов’язує інтернет-гігантів сплачувати податки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь