Спецпроєкти

Альпака Джеронімо, хворого на турбекульоз, приспали. Власниця чотири роки боролася за його життя


У Великобританії приспали альпака Джеронімо, хворого на турбекульоз.

Про це пише ВВС.

Історія Джеронімо

У 2017 році альпака Джеронімо транспортували з Нової Зеландії. Тоді він заразився на туберкульоз великої рогатої худоби.

Чотири роки власниця тварини Хелен Макдональд боролася за життя Джеронімо. Через суд вона оскаржувала рішення усипити альпака, подавала апеляції і запустила петицію про порятунок Джеронімо.

Петицію з вимогою помилувати Джеронімо підписали 140 тисяч людей.

Сьогодні, 31 серпня працівники Департаменту продовольства, довілля та сільських питань (Дефра), одягнені у сині комбінезони, окуляри та маски, у супроводі поліції прибули до її ферми у Вікварі, поблизу Брістоля.

Вони забрали Джеронімо з ферми і посадили в машину.

Дорогою з ферми їх перестріли декілька протестувальників. Але машину з Джеронімо супроводжувала поліція.

«Це жахливо сумно. Але нам довелося послухатися поради вчених і відбракувати тварин з позитивним тестом на туберкульоз, щоб звести до мінімуму його поширення. Це важливо не тільки для того, щоб у фермерських господарств і сільських громад були гроші на прожиття, а й для запобігання захворюваності на туберкульоз серед людей. Ніхто не хоче вбивати інфікованих тварин, якщо цього можна уникнути», — заявила головна ветеринарна лікарка Агентства з охорони здоров’я тварин і рослин Великобританії Крістін Міддлмісс.

В організації Дефра зазначають, що за останній рік було примусово вбито 28 356 тварин в Англії після позитивного результату на туберкульоз великої рогатої худоби.

«Мені огидний це уряд. Це варварські дії. Це ганьба. Мене навіть не попередили», — сказала Хелен Макдональд.

Вона планувала ще поборотися за життя Джеронімо.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь