Спецпроєкти

За допомогою нейромережі програмісти зуміли відтворити голос Шевченка


Рекламне агентство TABASCO за допомогою нейромережі зуміло відтворити голос Тараса Шевченка.

Як йому це вдалося?

Проєкт із відтворення голосу Тараса Шевченка тривав рік. До нього долучилася не лише команда TABASCO, але й працівники Національного музею Тараса Шевченка, Міністерство закордонних справ України, програмісти та креативники.

В агентстві пояснюють, що записаного голосу Шевченка не існує, адже він помер за 16 років до того, як створили фонограф для запису та відтворення звуку (1877).

Відтворити голос письменника вдалося завдяки задокументованим спогадам про манеру говоріння, голос і тембр Шевченка, 3D-моделі обличчя, створеної з точної маски письменника та за допомогою нейромережі.

«Додамо, що за історію існування нашого агентства, цей проєкт є одним із найскладніших, адже він об’єднує культурне ядро України із сучасними технологіями. Результат – голос нації, який ожив, і демонстрація того, на що здатні креатив та сила ідеї!», – додають розробники.

Фахівці зазначають, що під час створення голосу важливі всі фактори: хвороби, стиль життя, фізіологічні ознаки тощо.

«Ми достеменно знаємо, як він виглядав, який одяг носив, які страви й напої були йому до смаку, з ким товаришував, кого кохав, про що мріяв. Його улюблені автори, композитори, міста – все це для нас не загадка. Вся країна знає так багато й ніколи не чула, як звучить голос Тараса Шевченка. Ніколи, аж до сьогодні!», – додають у Національному музеї Тараса Шевченка.

24 серпня голос Шевченка пролунає у стінах Національного музею Тараса Шевченка. Цього дня в музеї можна буде почути поезію в авторському виконанні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь