Спецпроєкти

Нову хвилю пандемії очікують через три місяці — заява ВООЗ


У ВООЗ прогнозують початок нової хвилі пандемії через три місяці, тобто наприкінці осені – на початку зими.

Свою заяву ВООЗ опублікувала у твіттері.

Подробиці

«Наступні три місяці стануть критичним періодом для забезпечення готовності до майбутньої пандемії та організації заходів реагування на неї», – зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус.

Новий штам «Дельта» зафіксували мінімум у 163 країнах світу. Центр контролю та профілактики захворювань США додає, що поширення цього штаму призводить до зниження ефективності РНК-вакцин (Pfizer та Moderna) з 91% до 66%.

Але наголошує, що це не означає, що можна не вакцинуватися, а навпаки закликають щеплюватися проти COVID-19, користуватися засобами індивідуального захисту й дотримуватися протиепідеміологічних правил.

Станом на 20 серпня в Україні зафіксували вже 520 випадків інфікування штамом «Дельта».

Чи готова Україна до нової хвилі?

За словами Головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, нова хвиля пандемії не має заскочити Україну зненацька. Україна на всіх рівнях упродовж літа готувалася до можливої хвилі захворюваності. Вже підготували 256 лікарень, 39 тисяч ліжок, 96% із яких забезпечені киснем.

«Зараз система охорони здоров’я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19, спричиненої «Дельта» штамом коронавірусу, – говорить Ігор Кузін. – Але пам’ятайте, що звичайні профілактичні заходи (носіння масок, миття рук, використання антисептиків, дотримання фізичної дистанції) зможуть захистити вас та ваших рідних від інфікування COVID-19, а вакцинація убезпечить від важкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті від COVID-19».

Ми розповідали, що в разі локдауну кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть, якщо вакцинують співробітників.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь