Спецпроєкти

«Дія» допомогла викрити злочинну схему з оформлення кредитів на 300 тисяч гривень


Мінцифра, НБУ й Кіберпол провели розслідування злочинної схеми з оформленням кредитів на 300 тисяч гривень.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як вдалося викрити злочин за допомогою «Дії»?

Жінка з Кривого Рогу створила злочинну схему. Вона вималювала в людей інформацію, завдяки якій їй вдавалося зламувати соціальні мережі та електронну пошту. Там вона знаходила скани документів, номери телефонів і фінансових рахунків. Зібраної інформації шахрайці було достатньо, щоб підробити дані, вивести гроші з рахунків або брати нові кредити.

Загалом їй вдалося оформити на 40 людей кредити на загальну суму 300 тисяч гривень. Злочинну схему викрили, коли жінка намагалася оформити кредит онлайн за допомогою «Дії» однієї із жертв.

«Розслідування зазначеної схеми підтвердило надійність Дії, неможливість отримання кредиту онлайн із використанням цифрових документів у Дії без участі їх власника за умови дотримання фінустановами чинного законодавства», — заявив Михайло Федоров.

Також міністр додав, що Кіберпол проаналізував півтори тисячі звернень українців про шахрайство з кредитами, і в жодному з них «Дія» не фігурувала.

Михайло Федоров опублікував правила кібербезпеки, які допоможуть не постраждати від схожої схеми шахрайства:

  1. подбайте про захист фінансового номера й забороніть віддалену заміну SIM-карти в мобільного оператора або перейдіть на контракт;
  2. завжди використовуйте подвійну аутентифікацію на всіх сервісах;
  3. не залишайте копії персональних даних у місцях, до яких можуть отримати доступ шахраї;
  4. не розміщуйте свій фінансовий номер на платформах оголошень і в соціальних мережах.

Ми розповідали, що нідерландські фахівці з кібербезпеки виявили в Google Play новий вірус, який може красти паролі від банківських карток і криптовалютних гаманців.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь