Спецпроєкти

Міністерство культури може скасувати закупівлю до бібліотек книги «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге


Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що подало запит до Українського інституту книги про скасування закупівлі до бібліотек книги «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге.

Відповідний запит подав міністр культури Олександр Ткаченко.

Яка позиція МКІП?

«Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти цензури в будь-якому її прояві. Водночас є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків. Книга Марини Ланге "Щоб у 16 не було запізно" – одна з таких речей. Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи», – заявили в МКІП.

Книга «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге підтримує застарілі гендерні стереотипи. На думку авторки, хлопчики мають бути цілеспрямованими, відповідальними, прагнути до досягнень і визнання. Дівчатка своєю чергою повинні вміти піклуватися, надихати, будувати стосунки та бути цнотливими.

У соціальних мережах люди активно обговорюють закупівлю цієї книги в українські бібліотеки. Є ті, хто категорично проти, але є й ті, хто вважає цю книгу хорошою та цінною.

«Якщо не дозволяти хлопцеві плакати, він виросте жорстоким. Тому що чуйність – така ж важливе якість для чоловіка як відповідальність та цілеспрямованість. А якщо дівчину хвалити за вчинки й досягнення, вона стане завойовувати любов і до 15 буде вести себе як хлопчисько», – цитата з книги.

Хоч раніше МКІП затвердило перелік книг, які придбають для поповнення бібліотечних фондів, серед яких було видання «Щоб у 16 не було запізно». Проте сьогодні, 28 серпня, Міністерство заявило, що авторка книги узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що «відповідає» уявленням про жіночність і мужність.

Міністр культури Олександр Ткаченко вже подав запит до Українського інституту книги щодо можливості зупинити процес закупівлі 459 примірників «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге для бібліотек країни.

«МКІП вважає, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи», – додають у Міністерстві.

Книгу «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге реалізувало видавництво ІРІО, яке опублікувало такі книги як «Полный контроль», «Сделай! Твой первый шаг», «Притчі», серія «Видатні особистості для дітей», «7 заповедей организованной мамы», «Живи Энергично!» та інші.

Пропонуємо вам пройти тест, складений за підручником «Основи сім’ї».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь